Szosa do Ustki zostanie zmodernizowana. Ministerstwo Infrastruktury  zapowiada rozbudowę drogi krajowej nr 21 na odcinku o długości ponad 13 km, pomiędzy Słupskiem i Ustką. Bezpieczniejsza będzie podróż samochodami nad morze

Fot. z Archiwum Ministerstwa Infrastruktury.

Wzmocniony zostanie jeden z najważniejszych łączników morza z krajowym układem komunikacyjnym

Szosa Słupsk – Ustka to trasa, po której porusza się wiele pojazdów. Tłok na niej znaczenie wzrasta podczas wakacji. Warunki podróżowania autami na tym szlaku znacznie się poprawią.

 Na podstawie podjętej w październiku 2016 roku decyzji Ministra Infrastruktury rozbudowana zostanie droga krajowa nr 21 na odcinku o długości ponad 13 km, łączącym Słupsk i Ustkę – wynika z informacji, które przekazał nam Szymon Huptyś – rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. Oto ciąg dalszy komunikatu:

– Polacy czekają na dobre drogi. Rozbudowa drogi krajowej 21 od Słupska do Ustki oznacza poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku, umożliwi również kierowcom bezpieczniejsze połączenie z drogą ekspresową S6 – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W ramach inwestycji nawierzchnia dk21 będzie wzmocniona z dostosowaniem do nacisku 11,5 t/oś, poprawione zostaną warunki gruntowo-wodne oraz planowane jest podjęcie działań w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – powstaną m.in. nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną skrzyżowania. Bezpieczeństwo na rozbudowywanym odcinku drogi zwiększy się dzięki zmniejszeniu liczby skrzyżowań i zjazdów oraz dzięki zbudowaniu dróg zbiorczych, chodników i ścieżek rowerowych, wydzieleniu prawoskrętów i lewoskrętów. Zmaleje negatywne oddziaływanie transportu na otoczenie, m.in. gdy postawi się ekrany akustyczne.

7 sierpnia 2020 r. Minister Infrastruktury zatwierdził zmiany zakresu inwestycji, polegające m.in. wydłużeniu planowanych do budowy ciągów pieszo-rowerowych czy budowie oświetlenia. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa, uporządkowanie i skomunikowanie przyległego terenu oraz wprowadzi segregację ruchu kołowego, rowerowego i pieszego.

Inwestycja ta stanowi część programu wzmocnienia dk21 w województwie pomorskim, na całej jej długości. Realizacja inwestycji umożliwi przemieszczanie się pojazdów ciężarowych o nacisku 11,5 kN/oś do drogi ekspresowej S6.

Obecnie trwa proces uzyskiwania niezbędnych pozwoleń na realizację tej inwestycji. Planowane zakończenie inwestycji to 2023 rok – poinformował Szymon Huptyś – rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *