Thales ogłasza rozbudowę zakładu w Tczewie. Przyczyni się to do wzrostu gospodarczego poprzez rozwój kompetencji i stworzenie nowych miejsc pracy

Fot. Z Archiwum firmy Thales.

Strategiczny projekt budowy drugiego zakładu produkcyjnego na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego

Obecna w Tczewie od 2001 roku firma Thales, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, ogłasza rozpoczęcie szeroko zakrojonego planu rozbudowy. Strategiczny projekt zakłada budowę drugiego zakładu produkcyjnego. Tym samym firma wzmocni lokalne Centrum Kompetencji Produkcyjnych i odpowie na zapotrzebowanie globalnego rynku na dokumenty tożsamości oraz rozwiązania dla europejskich klientów z sektora bankowego.

Nowy obiekt o powierzchni 15 000 m2, który według planów zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2024 roku, umożliwi firmie Thales optymalizację lokalnych procesów produkcyjnych i lepsze dostosowanie do obecnych i przyszłych potrzeb klientów.

Thales od lat regularnie inwestuje w swoją działalność w Tczewie, gdzie firma produkuje dokumenty tożsamości i podróży o technologicznie zaawansowanych zabezpieczeniach, a także karty bankowe oraz usługi z nimi związane. Brak przestrzeni produkcyjnej ograniczał dotychczas ewentualne rozszerzenie działalności.

Nowa inwestycja pozwoli Thalesowi zwiększyć moce produkcyjne polskiego Centrum Kompetencji Produkcyjnych w zakresie dokumentów tożsamości i podróży oraz odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na karty płatnicze „made in Europe”.

Ogłoszony projekt doskonale wpisuje się w ambicje firmy Thales, aby rozszerzyć działalność i odpowiedzieć na dodatkowe potrzeby rynku. Przyczyni się on również do wzrostu gospodarczego poprzez rozwój kompetencji i stworzenie nowych miejsc pracy na lokalnym rynku.

O firmie Thales

Thales (Euronext Paris: HO) jest światowym liderem w dziedzinie zaawansowanych technologii, który inwestuje w innowacje cyfrowe i „deep tech” – łączność, big data, sztuczną inteligencję, cyberbezpieczeństwo i komputery kwantowe – aby budować pewną przyszłość istotną dla rozwoju społeczeństw. Grupa zapewnia swoim klientom (firmom, organizacjom i rządom) w dziedzinie obronności, aeronautyki, przestrzeni kosmicznej, transportu, tożsamości cyfrowej i bezpieczeństwa – rozwiązania, usługi i produkty, które pomagają im spełniać ich kluczową rolę.

Thales zatrudnia 81 000 pracowników w 68 krajach. W 2021 roku Grupa wygenerowała sprzedaż w wysokości 16,2 mld euro – poinformowała Agata Koczowska z Agencji MSL.

(K.N.)

Czytaj również na portalu netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *