Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, ilu pracowników służby zdrowia nas ocala i jak długo jesteśmy sprawni. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy  oraz inni zatrudnieni w medycynie nie mają lekko. Pamiętajmy o tym i dziękujmy im nie tylko z okazji ich święta, przypadającego 7 kwietnia

Źródło ilustracji: Urząd Statystyczny w Gdańsku.

Światowy Dzień Zdrowia – pierwszy taki w warunkach globalnego zagrożenia

Od kilku tygodni odczuwamy, jak bardzo potrzebni są nam pracownicy służby zdrowia. Bez nich żyć się nie da. Przekonujemy się o tym podczas obecnie szalejącej na świecie choroby, o nazwie COVID. Ilu Ziemian przedwcześnie umrze wskutek koronawirusa? Nie wiadomo. Nikt też nie potrafi powiedzieć, kiedy pandemię zwalczymy. Bądźmy wdzięczni pracownikom ochrony zdrowia za to, że w tych trudnych miesiącach, z poświęceniem walczą o nasze życie i zdrowie, narażając swoje. We wtorek, 7 kwietnia, przypada Światowy Dzień Zdrowia. Złóżmy z tej okazji życzenia i wyrazy szacunku pracownikom szpitali i innych placówek medycznych.

A jak długo przeciętnie człowiek żyje? Pewnie po koronawirusie trzeba będzie dotychczasowe analizy nieco zweryfikować. Bieżące informacje na ten temat otrzymaliśmy z Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Przekazała je nam Małgorzata Miryn – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku. Infografiki dotyczą m.in. długości życia w zdrowiu. To nieco inny wskaźnik niż przeciętne trwanie całego życia.

Długość życia w zdrowiu to liczba lat, pokazująca, jak długo średnio trwa życie od urodzenia w zdrowiu, bez niepełnosprawności. Wskaźnik ten wynosi około 82 proc. dla kobiet i 78 proc. dla mężczyzn całej oczekiwanej długości życia.

W 2018 r. przeciętne trwanie życia mężczyzn w Polsce wyniosło 73,8 lat, a kobiet 81,7 lat  – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

A ile wynosi przeciętne trwanie życia w zdrowiu na terenie województwa pomorskiego? O tym informują poniższe infografiki, które z okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia przekazała nam (dane dla Pomorskiego, dla Gdańska, Tczewa, Chojnic, Słupska, Tczewa) Małgorzata Miryn – specjalista w Pomorskim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Gdańsku

Oto owe wiadomości:

1. Województwo pomorskie

 

2. Tczew

Więcej informacji na temat Tczewa – kliknij w poniższy link:

Dzień zdrowia Tczew

 

3. Słupsk

Więcej informacji na temat Słupska – kliknij w poniższy link:

Dzień zdrowia Słupsk

 

4. Chojnice

Więcej informacji na temat Chojnic – kliknij w poniższy link:

Dzień zdrowia Chojnice

 

5. Gdańsk

Więcej informacji na temat Gdańska – kliknij w poniższy link:

Dzień zdrowia Gdańsk

Źródło: Urząd Statystyczny w Gdańsku

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *