W Gdańsku pokazano, gdzie i jakie istnieją możliwości spędzania urlopów. Swe oferty przedstawił przemysł wypoczynku i podróży, turystyki aktywnej i tradycyjnej.

FREE TIME FESTIWAL Gdańsk 2017

To multidyscyplinarny bank pomysłów o tym, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny i dokąd wyjechać na wakacje. Impreza dzięki słonecznej pogodzie w weekend 1 – 2 kwietnia zakończyła się wielkim sukcesem, zarówno pod względem liczby wystawców jak i osób zwiedzających.


Kajak Expo to wyjątkowe wydarzenie w branży, doroczne spotkanie pasjonatów kajakarstwa oraz platforma spotkań biznesowych. Swoją ofertę podczas wydarzenia zaprezentowali: importerzy i dystrybutorzy sprzętu, wypożyczalnie sprzętu wodnego, producenci, a także przedstawiciele organizacji zajmujących się upowszechnianiem kajakarstwa.


Odbyły się m.in. pokazy ratownictwa z udziałem psa ratowniczego, kajaka morskiego, deski ratowniczej, bojki SP, pasów ratowniczych, rzutek i kół.


Nauka wodnego ratownictwa przykuwała dużą uwagę wielu osób zwiedzających tereny targów.


Małe dzieci ubrane dla bezpieczeństwa w kapoki mogły też powiosłować zasiadając w skorupie małego jachtu.


Festiwal to również prezentacja i promocja różnorodnych pomysłów i ofert spędzania czasu wolnego, w tym udział w walkach rycerskich na Zamku Krzyżackim w Malborku.


Pobyt na dziedzińcu zamkowym to również nauka strugania drewna, co okazało się nie tak prostą do wykonania czynnością.


Dużo miejsca, wraz ze sceną i widownią, zajmowało stoisko Lasów Państwowych, gdzie odbywało się wiele fachowych prelekcji i konkursów z losowanymi nagrodami w postaci weekendowych pobytów w pomorskich leśniczówkach.


Obok leśników na oddzielnym stoisku można było samemu wybudować drewniany karmnik dla ptaków.


Festiwal to także możliwość bezpośredniego udziału i aktywności odwiedzających w wielu atrakcjach z mnóstwem nagród. Jedną z takich propozycji była możliwość podciągania się na drążku, w czym brylowali młodzi mężczyźni.


Festiwalowi towarzyszyły również Debiuty i Mistrzostwa polski FIT-KID & FITNESS AEROBIC, co oznaczało ponad 100 występów każdego dnia z udziałem najlepszych zawodników z całej Polski. Zawody odbywały się w kategoriach: FIT-KID (taneczny układ fitness z elementami show) i FITNESS AEROBIC (występy akrobatycznych duetów i roztańczonych mini-formacji).


Rodzice młodych zawodniczek i zawodników byli dumni z tego, że ich pociechy startują w mistrzostwach, będących eliminacjami do Mistrzostw Europy 2017 w Niemczech.


Organizatorem imprezy była Akademia Fitness Sportowego oraz Aleksandra Kobielak – Mistrzyni Świata Fitness, prezes Federacji WFF Poland (World Fitness Federation).


Podczas przerw w mistrzowskich zawodach młode zawodniczki miały możliwość na stoisku obok wykazania się w innych artystycznych uzdolnieniach… malowania garnków.


Udział w sportowej imprezie udowadniającej dbanie o swój rozwój fizyczny, to także nauka higieny osobistej poprzez naukę prawidłowego mycia zębów.


Wypełnione imprezami wszystkie hale wystawiennicze AMBEREXPO A, B, C o powierzchni 12 tys. m. kw, promocja zdrowego, aktywnego oraz nowoczesnego stylu życia, wydarzenie w nowej, atrakcyjnej formule Festiwalu, to znacznie większy zasięg i gwarancja większej ilości osób na imprezie.


Walory turystyczne i rekreacyjne oprócz pomorskiego zaprezentowały też inne miejsca Polski, jak Dolny Śląsk, kujawsko-pomorskie, lubelskie.


Na wielu stoiskach oferowano wiele turystycznych folderów.


Prezentowały się także regiony z naszych krajów sąsiednich, jak Okręg Środkowej Frankonii (Niemcy) czy Okręg Lwowski (Ukraina).


Nie zabrakło stoiska słynącej z zamków i pałaców Szwecji.


Z interesującą ofertą kupna działki pod budowę domku prezentowała się skandynawska Finlandia.


Na gdański festiwal drugiego dnia w niedzielę trafili też kibice gdańskiej Lechii, gdyż tego dnia po południu obok na stadionie Energa w ramach ekstraklasy piłki nożnej graliśmy z Zagłębiem Lubin, wygrywając 1:0.


Organizatorzy pomyśleli również o szachistach, dla których zorganizowano targowy turniej.


Podczas FREE TIME FESTIWAL odbywały się Ogrodowe Kreacje – projekt skierowany do wielbicieli zieleni, kwiatów i odpoczynku w ogrodzie. Przestrzeń ekspozycyjna podzielona została na kilka stref tematycznych Ogród Inspiracji, Techniki, Designu oraz Muzyki. Odbyły się spotkania z architektami krajobrazu, projektantami i wyspecjalizowanymi edukatorami. Organizator wydarzenia Instytut Produktów Regionalnych, przygotował także ciekawy konkurs z nagrodami pt. „Posegregowanie”. Jego celem było propagowanie odpowiedniej segregacji odpadów.
Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *