W Gdyni rozpoczyna się Pomorska Rodzinna Olimpiada Energetyczna. Celem organizatorów tej rywalizacji jest zwrócenie uwagi mieszkańców regionu na problematykę zmian klimatycznych, zachęcenie ich do podejmowania działań służących poprawie efektywności energetycznej

Na ilustracji: Fragment infografiki promującej Olimpiadę Energetyczną. Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Główna nagroda: Puchar Prezydenta Gdyni za wiedzę m.in. o klimacie

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpoczynają się przygotowania do rozgrywek online w ramach Rodzinnej Olimpiady Energetycznej. 

Podczas Olimpiady trzeba będzie wykazać się wiedzą z zakresu m.in.: odnawialnych źródeł energii; niskoemisyjnego transportu; ochrony powietrza i klimatu; efektywności energetycznej. Olimpiada skierowana jest do mieszkańców województwa pomorskiego, w szczególności do rodzin z dziećmi, zgłoszonych do Olimpiady online jako drużyna. Termin upływa 14 października 2020 roku. Zwycięzca RODZINNEJ OLIMPIADY ENERGETYCZNEJ otrzyma z rąk Prezydenta Gdyni okolicznościowy Puchar. Więcej wiadomości znajduje się na stronie: https://www.olimpiadaenergetyczna2020.pl – poinformowała Agnieszka Dietrich – rzecznik prasowy PGE Energia Ciepła S.A.

Na ilustracji: Fragment infografiki promującej Olimpiadę Energetyczną. Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

Oto szczegóły:

Źródło: PGE Energia Ciepła S.A.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *