W mieście Łeba powstanie plaża dla naturystów. Oficjalne otwarcie – już za niecałe trzy tygodnie.

Źródło powyższej ilustracji: Miasto Łeba.

Niezwykłe miejsce powstaje na Pobrzeżu Słowińskim. Podobnych zakątków w kraju jest oficjalnie tylko kilka…

W Łebie tworzą taki odcinek wybrzeża, przy którym dozwolona będzie kąpiel nie tylko w stroju topless, ale nawet bez majtek.

O planach dotyczących utworzenia w Łebie plaży specjalnie dla chcących opalać się nago, głośno zrobiło się jesienią zeszłego roku. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie realizacji tego projektu. Oficjalna wiadomość na ten temat ma postać plakatu, który przekazał nam Michał Sałata – asystent burmistrza Miasta Łeba ds. kultury i sportu.
Obszar, wydzielony dla nudystów, zostanie specjalnie oznaczony. Decyzję w sprawie utworzenia plaży dla naturystów podjął burmistrz Łeby. Podstawą tego były zapytania i prośby wczasowiczów .Powstanie specjalny regulamin, który opracowuje Federacja Naturystów Polskich, zapraszając na otwarcie tego zakątka w Łebie. Jak czytamy na stronie internetowej http://fednat.pl/otwarcie-plazy-w-lebie.html-0 , władze miasta wyznaczą specjalny odcinek plaży gdzie będzie można bez skrępowania opalać się nago oraz postawią odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne przy wejściu na taką plażę.
Oznakowania dostępne są już m.in. w Kołobrzegu-Grzybowo oraz Gdańsku-Stogi. Teraz również powstanie w Łebie w porozumieniu ze stowarzyszeniem FNP. Głównym celem FNP jest propagowanie naturyzmu jako formy promocji zdrowia fizycznego i psychicznego w kontakcie z naturą, na wolnym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów.
Fot. Kazimierz Netka

Plaża dla naturystów w Łebie powstanie na zachód od zachodniej plaży w Łebie, niedaleko granicy Słowińskiego Parku Narodowego, na północ od miejscowości Rąbka na Mierzei.
„Raj” w Łebie będzie jednym z najatrakcyjniejszych takich miejsc w Polsce. Teren plaży dla naturystów na Mierzei Łebskiej jest niedaleko od unikatowej na skalę Europy, krainy wędrujących wydm. W Rąbce znajduje się muzeum – Wyrzutnia Rakiet.

Fot. Kazimierz Netka

Na północy – Bałtyk, a na południu: Jezioro Łebsko. Na zachód od jeziora znajdują się Kluki, w tej wsi – skansen Słowińców – ludności już prawie nieobecnej w swej ojczyźnie. Trzeba dbać o utrwalenie pamięci o nich, bo są próby wymazania Słowińców z historii oraz z mapy Europy. Oni bronić się nie mogą, bo już prawie wszyscy Słowińcy wymarli. Zaczyna się ostateczne rozwiązanie: aneksja wzniesienia o nazwie Rowokół – Świętej Góry Słowińców, znajdującej się w gminie Smołdzino, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Wybierając się na plaże w Łebie, albo na ruchome góry na Mierzei Łebskiej, pamiętajmy też o Słowińcach. Pod wędrującymi piaskami znajdują się ich domostwa. Co jakiś czas wydmy odsłaniają to, co kiedyś zasypały.
Fot. Kazimierz Netka

3 czerwca przypada Ogólnopolski Dzień Naturysty. Dlatego Federacja Naturystów Polskich wraz z miastem Łeba planuje owego dnia oficjalnie otworzyć plażę na której ludzie chcą opalać się nie tylko topless.
Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *