W piątek zacznie się cotygodniowe, Kino Letnie Stogi, na plaży. Organizatorami są Port Gdańsk i DCT Gdańsk

Fot. z Archiwum Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Wieczory w leżakach na piasku, przed ekranem na tle bałtyckich fal

Kino pod chmurką z widokiem na Port Gdańsk wkomponowało się już w wakacyjny krajobraz Stogów. W tym roku nie może być inaczej. Już od 15 lipca, w każdy piątek na miłośników kina w plenerze będzie czekać film. Razem: siedem seansów, do końca sierpnia. Start godz. 21.30. Wstęp wolny. Organizatorami Kina Letniego są Port Gdańsk i DCT Gdańsk.

Lato, plaża, leżaki, szum fal i filmy. A w tle charakterystyczny dla Gdańska portowy krajobraz – widok na największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT. Wszystko to w każdy wakacyjny piątek, począwszy od 15 lipca na gdańskich Stogach.

– Zapraszamy wszystkich miłośników kina na plażę Stogi. W tym roku mamy równie ciekawą propozycję filmową. Liczymy, że frekwencja na Kinie Letnim będzie jeszcze wyższa niż w poprzednim sezonie – mówi Anna Drozd, rzecznik prasowy Portu Gdańsk.

Od godz. 21.30 będzie można wygodnie rozłożyć się na leżakach i obejrzeć znane i lubiane filmy. Na dobry początek „Kosmiczny mecz”, film dla dzieci lat 90. i …ich dzieci. Kolejny gwiazdor koszykówki rusza na boisko w towarzystwie animków. Czy film jest tak dobry jak ten z 1996 r.? Sami zobaczcie.

Kolejny filmowy obraz – to „Tenet”, zdobywca Oscara za najlepsze efekty specjalne. Opowieść o globalnym terroryzmie, szalonych oligarchach i podróżach w czasie. Dla miłośników kina francuskiego, komedia kryminalna Louisa Leterriera pt. „Nieobliczalni”. Organizatorzy przewidzieli też coś dla fanów komedii romantycznych. „I tak cię kocham”, to film z 2017 r., który opowiada o parze zmagającej się z dzielącymi ją różnicami kulturowymi.

W repertuarze jest też komediodramat „Włoskie wakacje” z Liamem Neesonem w roli głównej. To obraz dla zakochanych w malowniczej Toskanii, oraz tych, którzy lubią kino poruszające skomplikowane relacje rodzinne. Oczywiście z Happy Endem. „Szef Roku” – to kolejna komediowa propozycja. Z jednej strony mamy charyzmatycznego Hiszpana, właściciela rodzinnej fabryki, pragnącego zdobyć nagrodę dla najlepszego biznesu. A z drugiej, szukającego zemsty zwolnionego pracownika i zakochaną stażystkę. Oj będzie się działo.

Na koniec Kina Letniego obraz z gwiazdorską obsadą (Daniel Craig, Jamie Lee Curtis, Don Johnson). „Na noże” to komedia kryminalna. Jest morderstwo, śledztwo, a w kręgu podejrzeń najbliżsi krewni.

Jak co roku na plaży, na kinomaniaków będą czekać wygodne leżaki i miękkie koce do okrycia w razie chłodnego wieczoru. W związku z tym, że pokazy filmowe odbywają się w plenerze, w razie deszczu seans może być przełożony na inny, dogodny wieczór.

Organizatorami wydarzenia są Port Gdańsk i DCT Gdańsk. Patronem medialnym jest Radio Gdańsk.

Harmonogram seansów:

15.07 – Kosmiczny mecz – reż. Malcolm D. Lee

22.07 – Tenet – reż. Christopher Nolan

29.07 – Nieobliczalni – reż. Louis Leterrier

05.08 – I tak cię kocham – reż. Michael Showalter

12.08 – Włoskie wakacje – reż. James D’Arcy

19.08 – Szef Roku – reż. Fernando León de Aranoa

26.08 – Na noże – reż. Rian Johnson

Jak tam dotrzeć? Przez wejście główne (nr 26) na plażę w Gdańsku Stogach.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.