W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstaje nowa fabryka.

Na zdjęciu: Podstrefa „Koszalin” z lotu ptaka (źródło Fot. PARR S.A.)

Plany inwestycyjne dopięte na ostatni guzik.

Fabryka Guzików „Mucha” inwestuje w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
To kolejny zakład produkcyjny w Podstrefie „Koszalin”, jednej z najdynamiczniej rozwijających się obszarów strefy.

Fabryka Guzików „Mucha” Marcin Mucha jest firmą związaną z regionem koszalińskim od 1998 r. W ramach rozwoju wybuduje kolejny zakład produkcyjny, tym razem na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Koszalinie.

Właściciel firmy, Marcin Mucha, 14 czerwca 2017r. odebrał zezwolenie na działalność w SSSE z rąk prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego oraz Prezesa Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA. Mirosława Kamińskiego.

Od lewej: Mirosław Kamiński, Prezes PARR S.A. (Słupska SSE); Marcin Mucha, właściciel firmy; Piotr Jedliński, Prezydent Koszalina; Joanna-Piotrkowska-Ciechomska, Pełnomocnik Prezydenta Koszalina ds. Inwestorów Kluczowych. (źródło Fot. PARR S.A.)

Firma specjalizuje się w produkcji krążków i guzików poliestrowych, które dostarcza dla producentów odzieży takich znanych marek jak: Bytom, Diverse, Monnari, Orsay, Pako Lorente, Reserved, Simple, Solar czy Vistula. W fabryce produkowane są guziki każdego typu, są to między innymi guziki bluzkowe, płaszczowe, garniturowe i koszulowe. Spełnią swoją rolę jako dodatek do każdego typu garderoby – eleganckiej, sportowej, codziennej.
W ofercie firmy można znaleźć również guziki przeznaczone do ubrań mundurowych.

Projekt inwestycyjny o wartości 1,5 mln zł polegać będzie na budowie nowego zakładu produkcji guzików, w tym budowie hali produkcyjno – magazynowej wraz z zapleczem socjalno – biurowym. Na terenie strefy zatrudnionych będzie co najmniej 15 osób. Zakupione zostaną nowe maszyny, które ulepszą i usprawnią wydajność procesu produkcyjnego, tym samym pozwolą na dostawę produktów do większej liczby klientów. Dzięki nowej technologii powstaną guziki o nowych kształtach, zwiększy się także paleta kolorów.

Podstrefa „Koszalin” z lotu ptaka (źródło Fot. PARR S.A.)

Podstrefa „Koszalin” została utworzona w 2003 r. na 22 hektarach i dziś, zajmując powierzchnią ponad 150 hektarów, jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się obszarów Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Koszalinie wydano już 27 zezwoleń dla firm, które zainwestowały blisko 270 mln zł i zatrudniają 1300 osób. Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami, którzy wkrótce ulokują swoje projekty inwestycyjne w podstrefie „Koszalin”.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku na terenie dawnej Fabryki Domów w Słupsku. Obecnie swym obszarem zajmuje ponad 900 hektarów w 18 podstrefach inwestycyjnych na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Do tej pory wydano łącznie 141 zezwoleń na działalność w strefie dla firm, które zainwestowały przeszło 1,7 miliarda zł i zatrudniają blisko 6000 osób.

Opracowanie tekstu:

Zespół ds. Promocji i Pozyskiwania Inwestorów Słupskiej SSSE w PARR S.A.

www.sse.slupsk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *