„Wędrówki z Janem Pawłem II” – weź udział w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej  (POT). W prawie każdym województwie można znaleźć szlak papieski – pieszy lub kajakowy

Źródło ilustracji: POT.

Uczcijmy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a przy okazji lepiej poznajmy Polskę

Wędrówki z Janem Pawłem II” to konkurs turystyczny organizowany przez Polską Organizację Turystyczną (POT) z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Jego celem jest zachęcenie internautów do odwiedzenia atrakcyjnych turystycznie miejsc związanych z Janem Pawłem II. Konkurs potrwa do końca sierpnia – poinformował Grzegorz Cendrowski – rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej. Oto ciąg dalszy komunikatu:

Jan Paweł II wykazywał niezwykłe zamiłowanie do przyrody, którą podziwiał podczas swoich pielgrzymek po całym świecie w trakcie pontyfikatu. Karol Wojtyła był przewodnikiem dusz i wielkim autorytetem młodzieży, z którą często zwiedzał ojczyznę podczas górskich wędrówek, spływów kajakami, wycieczek krajoznawczych. Zachęcam wszystkich do podróżowania po kraju śladami papieża Polaka ― powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Źródło ilustracji: POT

W Polsce jest mnóstwo miejsc związanym z Janem Pawłem II. W prawie każdym województwie można znaleźć szlak papieski – pieszy lub kajakowy. Polska Organizacja Turystyczna chce zachęcić Polaków do podróżowania po miejscach związanych z papieżem Polakiem. Jest to forma uczczenia 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły i okazja do poznawania Polski.

Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym „Wędrówki z Janem Pawłem II”. Wystarczy odwiedzić miejsce związane z Janem Pawłem II i zrobić sobie tam zdjęcie. Następnie należy je wysłać do POT przez stronę internetową jp2.polska.travel. Najciekawsze fotografie zostaną nagrodzone i staną się też częścią strony konkursowej poświęconej papieżowi Polakowi ― dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na stronie internetowej jp2.polska.travel można znaleźć rekomendowane przez POT miejsca związane z Janem Pawłem II – są to szlaki turystyczne, miasta oraz konkretne obiekty związane z papieżem Janem Pawłem II. Do konkursu można zgłosić także zdjęcie przedstawiające miejsce spoza listy przygotowanej przez POT.

Źródło ilustracji: POT

Do wygrania w konkursie są bardzo atrakcyjne nagrody. Co tydzień POT będzie przyznawał 3 zestawy gadżetów oraz voucher na dwudniowy nocleg w hotelu dla dwóch osób. Po zakończeniu konkursu zostaną także przyznane nagrody główne: rower trekkingowy MERIDA FREEWAY 9200 MAN 2020, kamera GoPro 8 Hero wraz z akcesoriami oraz voucher na dwudniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu Hotel Renaissance Warsaw Airport.

Fundatorem części nagród jest Polski Holding Hotelowy, a partnerem konkursu jest Biuro Programu Niepodległa, które przekazało atrakcyjne gadżety dla laureatów – wynika z informacji, które przekazał nam Grzegorz Cendrowski – rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *