WFOŚiGW w Gdańsku przekaże 7. Szpitalowi Marynarki Wojennej w Gdańsku wsparcie finansowe  na unieszkodliwianie skażonych odpadów medycznych. Miesięcznie powstaje tam około 5 ton odpadów – 1,8 tony więcej niż przed pandemią koronawirusa

Fot. z Archiwum 7 Szpitala MW. Na zdjęciu: wejście główne do Szpitala.

Poprawi się bezpieczeństwo służb medycznych oraz środowiska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku włącza się w ogólnopolską akcję pomocy szpitalom walczącym z epidemią COVID-19. Przekaże 40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku na utylizację zużytych ubrań. maseczek, kombinezonów ochronnych, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i innych pracowników medycznych podczas opieki nad chorymi na COVID-19. Inicjatywie patronuje Ministerstwo Klimatu i Agencja Rezerw Materiałowych – poinformowała nas Urszula Pakulska – Starszy Inspektor ds. Promocji i Informacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

– Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe, cały personel medyczny jest na pierwszej linii frontu walki z Covid -19. Walczą o zdrowie i życie pacjentów narażając swoje własne. Wszelkie inicjatywy pozwalające uchronić medyków przed zakażeniem są bezcenne. Bardzo dziękuję prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku za przekazanie środków finansowych na bezpieczną utylizację odpadów medycznych. Dzięki temu dbamy o bezpieczeństwo służb medycznych oraz o środowisko – podkreślił wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które mają styczność z odpadami medycznymi.

– Bezpieczna utylizacja ubrań ochronnych i maseczek to obecnie bardzo istotne zadanie. Zadeklarowaliśmy, że przekażemy 40 000 zł dla 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Chcemy pomóc lekarzom, ratownikom i personelowi medycznemu. Wszystkim tym, którzy wykonują pełną poświęcenia pracę, opiekując się osobami chorymi na Covid-19. Zawsze towarzyszyło nam hasło: Dla ludzi i środowiska. I zgodnie z nim realizujemy od lat nasze zadania. Dbamy o środowisko, ale nie zapominamy też o ludziach – dodaje Marcin Osowski – prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku przekwalifikowany został na szpital zakaźny do walki z koronawirusem.

– Wszelkie wsparcie finansowe jest dla nas bardzo cenne. Liczba odpadów medycznych, tj. kombinezony, maseczki, pojemniki stale rośnie. W lutym, jeszcze przed epidemią, takich odpadów mieliśmy 3,2 tony, teraz 5 ton – powiedział kmdr dr n. med. Dariusz Juszczak – komendant 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Do ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom włączyły się wszystkie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie 16 Funduszy przekaże 3,27 mln zł na utylizację odzieży wykorzystywanej podczas opieki nad chorymi na COVID-19 – informuje Urszula Pakulska – Starszy Inspektor ds. Promocji i Informacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *