Zespół pomorskich programistów, informatyków, naukowców opracował narzędzie o nazwie: Qlic-Covid, które pomoże wykrywać ogniska koronawirusa z dokładnością do dzielnicy. Analiza w czasie rzeczywistym może pomóc w oszacowaniu zjadliwości wirusa oraz w rozpoznaniu sposobu i szybkości jego rozprzestrzeniania się

Na zdjęciu: Twórcy Qlic-Covid. Fot. z Archiwum Qlic-Covid

Qlic-Covid będzie wykrywał potencjalne ogniska koronawirusa!

Zespół programistów i informatyków z Trójmiasta, we współpracy ze środowiskiem naukowo-medycznym, opracował narzędzie, które pomoże w zidentyfikowaniu obszarów najbardziej zagrożonych przyrostem potencjalnych zachorowań na COVID-19 – poinformowała nas Agata Krupczyńska – Office Manager w General Systems & Software (Poland) Ltd. Sp. z o.o. Narzędzie to pozwoli służbom medycznym oraz administracyjnym lepiej zaplanować działania i zorganizować zasoby niezbędne do skutecznej profilaktyki oraz leczenia. Do udziału w projekcie zaproszeni są wszyscy obywatele, zarówno osoby z objawami, jak i osoby bez objawów choroby. Wystarczy wejść na stronę https://qlicmed.com , na której należy wypełnić krótką ankietę. Oto szczegóły, w poniższym komunikacie:

Wiadomości o firmach i osobach:

General Systems & Software (Poland) Ltd. od prawie 30 lat zajmuje się projektowaniem, optymalizacją, dostawą i serwisowaniem kompleksowych systemów informatycznych. General Systems & Software (Poland) Ltd. prowadziło wiele złożonych projektów informatyzacji w takich sektorach jak stoczniowy, hutniczy, bankowy oraz produkcyjny. Obecnie spółka rozwija projekt Qlicmed, którego głównym założeniem jest budowa centrum rozwoju innowacyjnych produktów medtech. Misją projektu jest tworzenie rozwiązań w których pacjent odgrywa centralną rolę i które przyczyniają się do poprawy jakości leczenia i tworzenia bardziej skutecznych modeli terapeutycznych.
Solw’IT SA tworzy i testuje rozwiązania informatyczne oraz wykonuje usługi związane z oprogramowaniem dla Klientów różnych branż. Firma powstała w 2011 roku, ale jej założyciele budowali swoje doświadczenie, zarządzając przez niemal 25 lat strukturami globalnych i polskich przedsiębiorstw z branży IT. Wśród klientów Solw’IT znajdują się miedzy innymi najwięksi na świecie producenci układów scalonych i platform komputerowych, globalni producenci rozwiązań technologicznych dla branży transportowej, infrastruktury telekomunikacyjnej oraz chociażby rozwiązań dla cyfrowej edukacji.
Studio Brothers pomaga rozwijać się firmom dzięki wykorzystaniu internetu. Tworzy strony i serwisy internetowe zwiększające sprzedaż produktów i usług wsparte odpowiednią strategią marketingową oraz narzędziami typu marketing automation.
Izabela Disterhefthttps://www.linkedin.com/in/izabeladisterheft/
Jarosław Fedorowskihttps://www.linkedin.com/in/jaroslaw-j-fedorowski-174b6ba8/

– poinformowała Agata Krupczyńska – Office Manager w General Systems & Software (Poland) Ltd. Sp. z o.o.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *