ZUS. Skąd się biorą za niskie emerytury? Młodzież już to wie. I etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych za nami

Fot. Kazimierz Netka.

7 marca – eliminacje wojewódzkie, a 14 kwietnia – finał ogólnopolski

Znamy już wyniki szklonego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na Pomorzu w zmaganiach wzięło udział blisko 2400 uczniów z 70 szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20 trzyosobowych zespołów – wynika z informacji, które przekazał nam Krzysztof Cieszyński – regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa pomorskiego:

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest swoistym zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych. To realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projekt edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Uczniowie dowiadują się m.in. dlaczego warto się ubezpieczać, skąd się bierze emerytura i jakie zasiłki można otrzymać w określonej sytuacji.

Do II etapu Olimpiady w całym kraju zakwalifikowało się 340 szkół.

Gdańsk będą reprezentować uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz ze Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Macierzy Szkolnej.

Młodzież z Gdańska już 7 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 20. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 14 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady.

Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas „Lekcji z ZUS” wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. W tym roku do zdobycia są indeksy na wybrane kierunki m.in. na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, czy SGGW, a także dodatkowe punkty w rekrutacji np. na Akademię Pomorską w Słupsku Politechnikę Gdańską, Uniwersytety Medyczne w Łodzi i Poznaniu.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady, gdzie znajduje się wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych – zachęca Krzysztof Cieszyński – regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa pomorskiego.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.