Polskie, w tym pomorskie firmy wzięły udział w CIIE – pierwszych wielobranżowych targach towarów importowanych China International Import Expo. Mieliśmy tam największe powierzchniowo stanowisko wśród krajów UE.

Fot. z Archiwum Agencji Rozwoju Pomorza.

Ponad 80 polskich przedsiębiorstw pokazało się w Szanghaju.

Polskie, w tym pomorskie małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) uczestniczyły w pierwszych wielobranżowych targach towarów importowanych China International Import Expo (CIIE)  w Szanghaju, w dniach 5-10 listopada 2018 r. Pomorskie MSP korzystały z powierzchni wystawienniczej, udostępnionej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIiH). Składało się na nią 6 stoisk branżowych oraz stoisko narodowe z wydzieloną częścią dla województwa pomorskiego. Przedsiębiorcy oferowali wyroby jubilerskie, ekskluzywne artykuły wyposażenia wnętrz, ekologiczne produkty biurowe i reklamowe, a także usługi projektowania statków. Udział pomorskich MSP w targach dofinansowany został w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

 

Fot. z Archiwum Agencji Rozwoju Pomorza

Powierzchnia wystawiennicza Polski na targach targach towarów importowanych China International Import Expo  w Szanghaju liczyła 1000 m2. Na ekspozycji przygotowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, pokazały się pomorskie firmy:  ArtSzok, A2 Jewellery, Arsen Amber, Ekostrefa, Moka Design, Nava Ship Design, Silvam-Ex. Przedsiębiorstwa te reprezentują zróżnicowane branże. Oferują wyroby jubilerskie, ekskluzywne artykuły wyposażenia wnętrz, ekologiczne produkty biurowe i reklamowe, a także usługi projektowania statków – wynika z informacji, które przekazała nam Katarzyna Kaparska z Działu Promocji Agencji Rozwoju Pomorza S.A., w swym komunikacie przekazując też wypowiedź:

– Dla małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które zaczynają przygodę z rynkiem chińskim, to niebywałe doświadczenie. Podczas targów mogą poznać oczekiwania chińskiego rynku i kontrahentów. Mogą również przyjrzeć się firmom z całego świata, podejrzeć produkty i sposób ich przygotowania dla nabywców z Państwa Środka – mówi Katarzyna Matuszak, Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Pomorza, która jest liderem projektu Pomorski Broker Eksportowy.

 

Fot. z Archiwum Agencji Rozwoju Pomorza

Polska mogła w Szanghaju pochwalić się największą przestrzenią wystawienniczą ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. PAIH zaprosiła aż 82 polskie firmy reprezentujące sektory o największym potencjale na podbój chińskiego rynku. Podczas wydarzenia odbywały się spotkania B2B z chińskimi firmami, agentami i dystrybutorami. Polskie stoisko narodowe wsparte zostało promocją w mediach chińskich.

W targach CIIE wzięło udział 5,5 tys. agentów i dystrybutorów z terytorium całych Chin, poszukujących partnerów do współpracy biznesowej. Firmy z całego świata prezentowały swoje produkty zarówno w ramach stoisk narodowych, jak i w pawilonach branżowych.

China International Import Expo, to pierwsze w Chinach targi artykułów importowanych. Mają na celu zwiększenie sprzedaży zagranicznych produktów na rynku chińskim. Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Chin – Xi Jinpinga – relacjonuje Katarzyna Kaparska z Działu Promocji Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *