24. Finał Wielkiej Orkiestry

Czyj gadżet cenniejszy: Lewandowskiego czy Kubicy?

Wielki finał 24. Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się w niedzielę 10 stycznia 2016 na Targu Węglowym w Gdańsku. W tym roku Orkiestra zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Po raz kolejny wielu wolontariuszy będzie zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych.

Fundacja WOŚP oraz Allegro uruchomili serwis aukcyjny. Korzystanie z niego jest darmowe, a wpłaty za wygrane aukcje wpływają bezpośrednio na konto Fundacji.

Fot. W+éodzimierz Amerski 043

Dnia 4 stycznia 2016 o godz. 13.00 Miasto Gdańsk uruchomiło kilkanaście aukcji z unikatowymi przedmiotami (usługami) gadżetami związanymi z Gdańskiem, o czym powiedziano podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie.

Fot. W+éodzimierz Amerski 085

Jest możliwość wylicytowania biało-czerwonej koszulki z autografami polskiej reprezentacji piłkarskiej, w tym również Roberta Lewandowskiego, o czym zapewniła prezentująca ową koszulkę podczas konferencji prasowej Elżbieta Mikołajczak z Grupy LOTOS.

Fot. W+éodzimierz Amerski 087

Grupa ta, będąca sponsorem polskiej reprezentacji piłkarskiej, na licytację – dla futbolowej równowagi – wystawiła też reprezentacyjną koszulkę włoskiego klubu piłkarskiego Juventus Turyn również z autografami klubowych piłkarzy.

Fot. W+éodzimierz Amerski 056

Ze sportowych cennych gadżetów jest też plastron z autografami polskich skoczków narciarskich, koszulka z autografem siatkarza Mateusza Miki (po raz drugi z rzędu wybranego na najlepszego sportowca Gdańska), piłka nożna z autografem Roberta Lewandowskiego oraz sportowy kombinezon polskiego rajdowca samochodowego Roberta Kubicy, który na zdjęciu powyżej prezentuje Elżbieta Mikołajczak z Grupy LOTOS.

Grupy, będącej złotym sponsorem koncertu finałowego na Targu Węglowym w Gdańsku, który rozpocznie się o godz. 14.00, a zakończy o godz, 21.00. Zagrają m.in. Sound’n Grace, Natalia Nykiel, Liber, Jamal i inni.

Nie zabraknie tradycyjnego „światełka do nieba” około godz, 19.50 i pokazu sztucznych ogni.

Sopot serdecznie zaprasza do udziału w biegu „Po symboliczne serce”. „Mierzymy wysoko, wspieramy zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów – zachęcają organizatorzy. – Spotykamy się w niedzielę 10 stycznia 2016 r. przy Molu w Sopocie, Łazienki Południowe, wejście na plażę nr 23. Biegniemy wszyscy razem na dystansie 1200 m (6 okrążeń) po wyznaczonej trasie w kształcie serca, tworząc podczas biegu żywe serce XXIV Finału WOŚP. Strat 12:00 wraz z hejnałem Sopotu”.

Tekst i fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *