3000 ofert zatrudnienia zostanie przedstawionych 18 kwietnia 2018 roku w AmberExpo, w stolicy województwa pomorskiego. Tego dnia odbędą się Metropolitalne Targi Pracy. Wstęp za darmo.

Źródło ilustracji: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Nowych pracowników poszukiwać będą m.in. Lotos, Poczta Polska, Kemira, Carrefour, State Street Bank, Arla, Solid Security czy Grupa GPEC, Biedronka, Nationale-Nederlanden i LPP.

Metropolitalne Targi Pracy już po raz 7. W Gdańsku

Nawet 3 000 ofert pracy zaprezentują przedsiębiorcy w trakcie kolejnej, siódmej już edycji Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza. Nowych pracowników poszukiwać będzie blisko stu pracodawców, w tym m.in. Lotos, Kemira, State Street Bank czy Grupa GPEC. Ofertę wystawienniczą wzbogaci cykl warsztatów HR oraz tematyczne strefy dedykowane m.in. rozwojowi zawodowemu, przedsiębiorczości czy gamifikacji.
W tym roku wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia, ponownie w AmberExpo. Wstęp dla wszystkich odwiedzających jest bezpłatny – poinformował nas Tomasz Robaczewski – starszy inspektor wojewódzki, Stanowisko ds. mediów w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku.
Metropolitalne Targi Pracy Pomorza to jedna z obowiązkowych imprez nie tylko dla poszukujących nowego zatrudnienia, to także inspirująca propozycja dla osób, które myślą o założeniu działalności gospodarczej lub są na wstępnym etapie planowania kariery zawodowej. W tym roku wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia w AmberEXPO, w godzinach 10:00 – 16:00. Podczas targów funkcjonować będą tematyczne strefy. Największą z nich organizatorzy zaadresują do poszukujących zatrudnienia.
W strefie pracy znajdzie się blisko sto wystawienniczych boksów, w których zasiądą pracodawcy z całego województwa pomorskiego.Wśród nich nie zabraknie zarówno znanych i cenionych marek, jak i lokalnych przedsiębiorców. Nowych pracowników poszukiwać będą m.in. Lotos, Poczta Polska, Kemira, Carrefour, State Street Bank, Arla, Solid Security czy Grupa GPEC, Biedronka, Nationale-Nederlanden i LPP (właściciel m.in. marki Reserved, Cropp, House). Łącznie zaprezentują oni nawet 3 000 ofert zatrudnienia, a dzięki różnorodności wystawców, propozycje dla siebie będzie mógł znaleźć praktycznie każdy. W sposób szczególny poszukiwani będą jednak elektrycy, kierowcy, magazynierzy, pracownicy obsługi klienta, sprzedawcy, specjaliści IT oraz księgowi. Pełną listę pracodawców i ofert zatrudnienia będzie można znaleźć na stronie metropolitalnetargipracy.pl .

 

Źródło ilustracji: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

Przedsiębiorcy szukający pracowników na zbliżający się sezon wakacyjny zasiądą natomiast w strefie pracy letniej. 18 wystawców reprezentować będzie głównie sektor gastronomiczny, rozrywkowy oraz hotelarski, a wśród prezentowanych ofert zatrudnienia znajdą się propozycje dla m.in. kelnerów, recepcjonistów, barmanów i kucharzy.
Przed pierwszym spotkaniem z pracodawcą warto jednak doszlifować wszystkie elementy CV. Na targach będzie to można zrobić w strefie rozwoju, w ramach tzw. Aleja Rekrutacji. Tutaj specjaliści podpowiedzą, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak opracowywać skuteczne resume. Z kolei na stanowisku fotografa będziemy mogli wykonać profesjonalne zdjęcie do naszych dokumentów aplikacyjnych. Ofertę dla siebie znajdą w tej strefie także osoby młode, które dopiero są na początkowym etapie budowania kariery. Im celnych wskazówek dotyczących rozwoju i predyspozycji zawodowych udzielać będą pracownicy Centrum Rozwoju Talentów.
Również z myślą o młodzieży zorganizowany będzie event pod hasłem „POWER 2 WORK” promujący Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, który ukierunkowany jest na wsparcie osób do 30. roku życia. Pozwoli on zdobyć cenną wiedzę o możliwościach jakie dają fundusze europejskie w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji.
Z kolei osoby, które chciałyby zamienić etat na samozatrudnienie doskonale odnajdą się w strefie przedsiębiorczości, gdzie czekać na nich będzie kilkunastu ekspertów. Swoim doświadczeniem dzielić się będą pracownicy Gdańskiego Inkubatora Starter, Gdańskiego Urzędu Pracy i O4 – Olivia Business Centre. Przyszłym przedsiębiorcom odpowiedzą oni skąd wziąć środki na start, jakich formalności dopełnić przed uruchomieniem działalności oraz kto może pomóc w założeniu i rozwoju firmy.
Osobną strefę zapewniono także dla cudzoziemców, którzy chcieliby rozpocząć pracę w Polsce oraz dla mieszkańców województwa pomorskiego zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej. W strefie migranta o legalnym podejmowaniu pracy na terytorium RP opowiadać będą pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowej Inspekcji Pracy, Gdańskiego Urzędu Pracy oraz Straży Granicznej. Natomiast celnych wskazówek dotyczących życia i pracy w państwach Wspólnoty udzielać będą eksperci z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.
Dużo będzie się działo także w szóstej ze stref, która poświęcona zostanie warsztatom. W tym roku na zajęciach dyskusja obejmie zagadnienia kreowania wizerunku, szukania własnej ścieżki kariery czy odkrywania potencjału zawodowego i osobistego. Ciekawe warsztaty zaplanowano także dla pasjonatów IT. O najbardziej perspektywicznych zawodach dla programistów oraz o tym czy w przyszłości każdy będzie musiał znać kod opowiadać będzie Katarzyna Gajewska z CodersLab. Udział w zajęciach warsztatowych jest całkowicie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie metropolitalnetargipracy.pl.
Po zapoznaniu się z pełną ofertą targów warto jeszcze odwiedzić strefę gamifikacji, gdzie na odwiedzających czekać będzie m.in. Centrum Nauki Experyment, producent gier planszowych Rebel, a także firma Air Born, która podczas wydarzenia zaprezentuje swoje drony oraz symulatory lotów – wynika z informacji, które przekazał nam Tomasz Robaczewski – starszy inspektor wojewódzki, Stanowisko ds. mediów w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku.
Metropolitalne Targi Pracy Pomorza 2018 odbędą się 18 kwietnia w gdańskim AmberExpo. Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 i potrwa 6 godzin. Organizatorami są Gdański Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *