581 cm – nowy rekord w skoku o tyczce na molo w Sopocie.

Fot. Włodzimierz Amerski.

W 31. edycji sopockiej „Tyczki na Molo” przy pięknej słonecznej pogodzie udało się pobić znakomity dotychczasowy rezultat Mirosława Chmary. W 1988 roku skoczył on na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie na wysokość 5,80 metra.

 

 

W sobotę 2 czerwca 2018 o jeden centymetr, ten aż 30-letni wynik, poprawił Paweł Wojciechowski, tyczkarz z klubu Zawisza Bydgoszcz. Za ustanowienie nowego rekordu, władze miasta i organizatorzy zawodów ad hoc przyznali nowemu rekordziście dodatkową nagrodę w wysokości jednego tysiąca euro.

 

 

o ustanowieniu nowego rekordu na molo w Sopocie, Paweł Wojciechowski jeszcze trzy razy atakował poprzeczkę na wysokości 5,96! Był niewiele od jej pokonania.

 

 

Zmieniono dotychczasową formułę zawodów i po raz pierwszy skakano parami mikstów. Para Justyna Śmietanka – Paweł Wojciechowski była faworytem. Oboje znają bowiem specyfikę sopockiego skakania. Wojciechowski był tutaj najlepszy w 2015 i 2017 roku. Śmietanka triumfowała z kolei w 2016 roku. Gdyby zsumować ich wyniki z tamtych startów w najlepszy rezultat duetu wyszłoby prawie 10 metrów (4.30 Justyny i 5.41 Pawła).

Zwycięska para uzyskała na pierwszych takich zawodach mikstów znakomite wyniki: Justyna Śmietanka – 4,41 i Paweł Wojciechowski – 5,81. Łączny rekordowy wynik to 10,22 m. Puchar i nagrody wręczał prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *