Przed szczytem NATO w Warszawie. Granice pod specjalnym nadzorem.

Minister Mariusz Błaszczak: nie ma sygnałów o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce, ale…

Zostaną przywrócone tymczasowe kontrole na polskich granicach wewnętrznych

2016-06-29 14:53

Źródło: www.kurier.pap.pl

Na zdjęciu powyżej: Plakat, promujacy – podczas Balt Military Expo – Letni Szczyt NATO w Warszawie. Fot. Kazimierz Netka.

Szef MSWiA podkreślił, że służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa, które – jak zapewnił – jest priorytetem rządu.

MSWiA nie ma sygnałów ze strony służb o zagrożeniu terrorystycznym, ale oczywiście monitorujemy sytuację – oświadczył w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentując zamachy terrorystyczne na lotnisku w Stambule, w których zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych.

„Nie mam żadnych sygnałów ze strony służb o zagrożeniu terrorystycznym, ale oczywiście monitorujemy sytuację (…) W Polsce na lotniskach już są wzmożone kontrole i to nie jest następstwo tych tragicznych wydarzeń z Turcji” – powiedział dziennikarzom Błaszczak, pytany o kwestie bezpieczeństwa na polskich lotniskach.

IMG_2116Na zdjęciu: Komandosi z Formozy. Fot. Kazimierz Netka.

Minister spraw wewnętrznych i administracji przypomniał, że w związku ze szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży, w poniedziałek 4 lipca zostaną przywrócone tymczasowe kontrole na polskich granicach wewnętrznych.

Szef MSWiA podkreślił, że służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa, które – jak zapewnił – jest priorytetem rządu. „W związku z tym nie zaniedbamy, nie zlekceważymy żadnych sygnałów, które do nas napływają” – powiedział.

Żołnierze na Górze CzarneckiegoNa zdjęciu: Ćwiczenia na poligonie niedaleko Torunia. Fot. Kazimierz Netka

„Trzeba pamiętać o różnicy, jaka jest między Polską a Turcją, która jest krajem sąsiadującym z państwami objętymi wojną. Pamiętajmy także o tym, że wcześniejsze zamachy terrorystyczne na zachodzie Europy były przeprowadzane z udziałem ludzi, którzy urodzili się na zachodzie Europy, którzy wyjechali następnie na Bliski Wschód, którzy byli przeszkoleni do tego, aby podejmować takie działania terrorystyczne” – powiedział Błaszczak.

PPłn.SGNa zdjęciu: Ćwiczenia „Topaz” w Porcie Północnym. Fot. Kazimierz Netka.

„W Polsce takiego problemu nie mamy. W Polsce nie ma dzielnic, do których nie zapuszcza się policja, w których panuje inny niż polski porządek prawny” – dodał minister.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAP

Źródło: www.kurier.pap.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *