Amerykański biznes umacnia się w Polsce, w Trójmieście. Firma JUUL Labs  otworzyła w Gdańsku swe Globalne Centrum Usług Biznesowych. Zatrudniła 70 osób i planuje zwiększyć liczbę miejsc pracy.

Fot. Kazimierz Netka

Odzwyczajają ludzi od palenia nikotyny w różnych krajach świata. Mają wpływ na życie miliarda dorosłych palaczy na całym świecie. W Polsce poszukują specjalistów od finansów oraz informatyków

O planach rozwojowych poinformowano w biurowcu Argon podczas oficjalnej uroczystości otwarcia siedziby. Spotkanie prowadził Karol Poznański – Communications Manager w JUUL Labs Poland and Baltics.

Fot. Kazimierz Netka

O szczegółach dowiadujemy się z komunikatu, który przekazała nam Maria Muszyńska – Marketing Specialist Business Services w Invest in Pomerania:

Oficjalne otwarcie centrum biznesowego JUUL Labs Gdańsku i rozszerzenie jego roli na poziom globalny

Gdańsk, 17.09.2019 – JUUL Labs, amerykański start-up z Doliny Krzemowej najpierw otworzył Global Business Services Center w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W pierwszej fazie, kiedy do centrum byli rekrutowani pierwsi pracownicy, miało ono wspierać funkcje finansowo-księgowe dla regionu EMEA (Europa Środkowo-Wschodnia i Afryka). Jednak w tej chwili Centrum zlokalizowane w gdańskiej Alchemii urosło nie tylko pod względem zatrudnienia, ale również funkcji jaką pełni w strukturach JUUL Labs.

Na zdjęciu, od lewej:  prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Przemysław Sztandera; wicemarszałek województwa pomorskiego – Wiesław Byczkowski; prezes JUUL Labs w regionie EMEA – Grant Winterton; szef GCB JUUL Labs w Gdańsku – Michał Gryglewski. Fot. z Archiwum Invest in Pomerania

Fot. Kazimierz Netka

Centrum Finansowe w Gdańsku już w tej chwili wspiera wszystkie rynki z regionu EMEA na których działa JUUL Labs. Naszą misją jest wpływ na życie miliarda pełnoletnich palaczy poprzez wyeliminowanie tradycyjnych papierosów. Tempo naszego rozwoju sprawia, że w chwili obecnej musimy myśleć nie o regionalnym, a o globalnym centrum wsparcia, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze efektywniej realizować nasze zobowiązanie – mówi Grant Winterton, prezes JUUL Labs w regionie EMEA – Wybraliśmy Polskę i Gdańsk ze względu na ich potencjał i wysokie kwalifikacje polskich pracowników. Ponadto Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdańsk oferują doskonałe warunki dla szybko rozwijających się firm, takich jak nasza.

Już w tej chwili 70 wysokiej klasy specjalistów zostało zatrudnionych w Gdańsku i na co dzień wspiera działania JUUL Labs.

Fot. Kazimierz Netka

Doceniamy te inwestycje, które sprawiają, że Pomorze jest atrakcyjną lokalizacją dla młodych specjalistów. Priorytetem jest dla nas zapewnienie rozwoju regionu poprzez utrzymanie utalentowanych ludzi w województwie. Cieszę się z tak płynnej współpracy pomorskich agencji i inwestorów – powiedział Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Decyzja JUUL Labs o stworzeniu pierwszego Centrum Usług Wspólnych na tak wczesnym etapie rozwoju w regionie EMEA jest podejściem bezprecedensowym i wyraźnym znakiem innowacyjnego myślenia o misji korporacyjnej, realizacji biznesu na skalę globalną i pomocy konsumentom w tym regionie. Było to możliwe tylko dlatego, że udało nam się znaleźć i zatrudnić wyjątkową grupę specjalistów ds. finansów i księgowości w Gdańsku, którzy będą odpowiedzialni za kompleksowe wsparcie księgowe na rynkach w regionie i poza nim. Pełny zakres świadczenia usług jest wciąż finalizowany, ale jasne jest, że mamy duży potencjał poza finansami i rachunkowością, a Globalne Centrum Biznesowe odegra istotną rolę w przyszłym rozwoju firmy – mówi Michał Gryglewski, szef GCB JUUL Labs w Gdańsku.

Fot. Kazimierz Netka

Firma JUUL Labs, start-up z Doliny Krzemowej, która w ostatnich latach zdominowała amerykański rynek elektronicznych inhalatorów nikotyny, rozszerza obecnie swój międzynarodowy zasięg. Firma zatrudnia ok. 3000 osób. W Europie firma jest obecna już w: Polsce, Francji, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Ukrainie, Belgii i Portugalii. Misją firmy jest poprawa życia dorosłych palaczy poprzez eliminację tradycyjnych papierosów – napisano w komunikacie.

Fot. Kazimierz Netka

Według Pawła Lulewicza – wiceprezesa zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE), to pierwszy projekt o charakterze SSC w PSSE, w ciągu 25 lat. Jest duży zespół, ktry przybywa do nas z USA. To ważne we współpracy z biznesem amerykańskim. Życzymy wszystkiego dobrego. Wiemy, że dacie radę. Na uroczystość przybył także Przemysław Sztandera – prezes zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Fot. Kazimierz Netka

– 50 razy byłem w Polsce, ale nigdy dot,ad w Gdańsku. Cieszę się, że mogę tu być i po raz pierwszy zobaczyć polskie morze. Polska będzie kręgosłupem globalnego biznesu usług wspólnych i wsparcia informatycznego. Mamy intencję inwestować w Gdańsku. Wciąż myślimy, co jeszcze zrobić w Polsce. Macie bardzo stabilną i rozwijającą się gospodarkę. I bardzo demokratyczny system sprawowania władzy – mówił Grant Winterton, prezes JUUL Labs w regionie EMEA.

Fot. Kazimierz Netka

Prezes Diana Saadeh Jajeh, wiceprezes ds. globalnych operacji finansowych, dyrektor Departamentu Finansów JUUL Labs, stwierdziła m.in.: To była najlepsza decyzja, że przyjechałam w te strony. Zobaczyłam szansę jaka tu istnieje; ludzi – jak bardzo dobrze są wykształceni, jak oddani są swojej pracy. W maju zaczęliśmy teraz jest już 70 osób. Koszty też wydają się atrakcyjne. Postanowiliśmy działać szybko, jak się dało.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *