Beyond tomorrow. Building a sustainable future. TRÓJMIASTO BĘDZIE GOSPODARZEM ŚWIATOWEGO ABSL SUMMIT 2020. Invest In Pomerania nawiązuje strategiczną współpracę z ABSL

Na zdjęciu: Uczestnicy konferencji. Od lewej: Piotr Ciechowicz – Vice president ARP; Agata Witczak – Site & HR Head – Refinitiv; Remigiusz Wojciechowski – MD Bayer Service Center Gdańsk; Janusz Dziurzyński – Vice President ABSL; Katarzyna Gruszecka-Spychała, Deputy Mayor of Gdynia; Wiesław Byczkowski – Deputy Marshall of Pomerania; Marek Ossowski – CEO InvestGDA (Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego). Fot. Kazimierz Netka

W Gdańsku odbędzie się 11. edycja ABSL Summit: Beyond tomorrow. Building a sustainable future. Wydarzenie organizowane przez najbardziej innowacyjne firmy na świecie reprezentowane przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL (Association of Business Service Leaders), odbędzie się w dniach 4 – 5 czerwca 2020 r. w Amber Expo.

Źródło ilustracji: ABSL

Reprezentanci ABSL poinformowali o tym podczas konferencji, 27 lutego 2020 roku. Oto szczegóły, które przekazała nam Barbara Merchel-Czech – Dyrektor Działu Promocji Agencji Rozwoju Pomorza:

Oficjalnymi partnerami ABSL Summit 2020, który zgromadzi światowej klasy prelegentów i globalnych ekspertów biznesowych są: Samorząd Województwa Pomorskiego, władze miast Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Invest in Pomerania – inicjatywa non-profit, której zadaniem jest przyciąganie inwestorów i potencjalnych pracowników do regionu. W trakcie szczytu uczestnicy przedstawią swoje wizje przyszłości globalnej gospodarki opartej na koncepcji zrównoważonego rozwoju i wynikające z tego konsekwencje dla biznesu.

Program konferencji będzie obejmował trzy ścieżki tematyczne: Ludzie, Biznes i Technologie, inspirujące do przemyśleń na temat zmian zachowań i postaw społecznych. Prelegenci i eksperci wspólnie zastanowią się, jak przedsiębiorstwa mogą sprostać oczekiwaniom i etycznym wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem oraz rolą technologii w zmniejszaniu nierówności społecznych.

Fot. Kazimierz Netka

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z władzami miast Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Invest in Pomerania jako oficjalni partnerzy ABSL Summit 2020 wniosą cenny wkład do dyskusji w oparciu o wieloletnie doświadczenia w budowaniu i promocji gospodarczej regionu Pomorza.

– To, że jesteśmy partnerem ABSL Summit 2020 odzwierciedla nasze dążenie do budowy korzystnego otoczenia biznesowego w regionie. Jako region o zróżnicowanym i dynamicznym rynku pracy, który oferuje coraz więcej możliwości biznesowych, jesteśmy idealną lokalizacją dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Oferujemy organizacji ABSL nasze pełne wsparcie w ramach projektu Invest in Pomerania i cieszymy się, że będziemy mieli możliwość pokazania wszystkim gościom i prelegentom pełnego potencjału Pomorza – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Janusz Dziurzyński, wiceprezes ABSL, Principal Director Accenture Technology Consulting powiedział:

Fot. Kazimierz Netka

– Trójmiasto jest jednym z największych klastrów usług dla biznesu w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowaliśmy w regionie najwyższy wzrost zatrudnienia w tym sektorze – o 56 procent. Obecnie pracuje tu 25 tysięcy osób w prawie 150 centrach. To pokazuje, jak świetne warunki dla inwestorów oferuje region. Jest to także miejsce, w którym władze stale dążą do poprawy jakości życia pozostając w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To sprawia, że Trójmiasto jest znakomitym miejscem do świętowania początku drugiej dekady ABSL Summit – konferencji znanej z dalekowzrocznego programu i stale rosnącej liczby renomowanych mówców. W tym roku zmierzymy się z odpowiedzialnością za zrównoważony biznes w dobie przyspieszenia technologicznego i zmieniających się oczekiwań społecznych.

– Sektor usług wspólnych w Trójmieście rośnie wykładniczo. Wielokulturowość jest zapisana w genach tego regionu, a centra nowoczesnych usług biznesowych znajdują tu podatny grunt, przyciągając talenty z całego świata. Dowodzi tego fakt, że cały sektor codziennie posługuje się ponad 45 językami – dodaje marszałek Struk.

Konferencja ABSL Summit 2020 w Trójmieście pozwoli na zaprezentowanie Pomorza jako doskonałego miejsca dla rozwoju przedsiębiorczości i zaplanowania ścieżki kariery zawodowej.

Fot. Kazimierz Netka

ABSL Summit to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej, gromadzące co roku ponad tysiąc uczestników – światowych liderów biznesu, przedstawicieli władz lokalnych i krajowych, a także administracji europejskiej, ekspertów, naukowców oraz opiniotwórcze media. Wśród honorowych gości poprzednich edycji byli między innymi: Bill Clinton, Madeleine Albright, Tony Blair, Condoleezza Rice, David Cameron, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Mateusz Morawiecki i Marek Belka.

Wypowiedzi Partnerów

GDAŃSK

Alan Aleksandrowicz – Wiceprezydent Gdańska – Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy jednym z gospodarzy szczytu ABSL. To dla Gdańska idealna okazja, aby pochwalić się nie tylko obecną siłą sektora usług wspólnych, ale także jego przyszłym potencjałem rozwojowym. Jesteśmy wielokulturowi, otwarci, mamy zróżnicowaną gospodarkę, która rośnie w poszanowaniu równowagi ekologicznej. Nie ma lepszego miejsca na organizację konferencji na temat innowacji i zrównoważonego rozwoju niż Gdańsk i Trójmiasto!

SOPOT

Magdalena Czarzyńska–Jachim, Wiceprezydent Miasta Sopotu – Sopot wraz z całą Metropolią tworzy doskonałą przestrzeń do spotkań, konferencji i kongresów. Czyste powietrze, piękna, piaszczysta plaża, bogata infrastruktura hotelowa oraz liczne, różnorodne restauracje, kawiarnie i kluby – sprawiają, że Sopot jest wymarzonym miejscem do spotkań. Cieszymy się, że będziemy mieć okazję przestawić gościom konferencji ABSL nasz ogromny potencjał i liczymy, że zachęceni wrócą do nas nie tylko na spotkania biznesowe, ale także aby odpocząć z rodzinami, przyjaciółmi.

GDYNIA

Katarzyna Gruszecka-Spychała, Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki – ABSL Summit to nie tylko wartościowa merytorycznie konferencja branżowa. To także najważniejsze i największe w Polsce spotkanie liderów sektora usług dla biznesu z przedstawicielami władz publicznych, naukowców i mediów. Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot, jako jeden z najbardziej dynamicznych regionalnych rynków inwestycji biurowych, to doskonałe miejsce na organizację tego prestiżowego wydarzenia. Z satysfakcją zatem anonsujemy 11. edycję ABSL Summit, która w tym roku odbędzie się w Trójmieście. Naszą ambicją jest, aby uczestnicy konferencji, poza inspirującymi dyskusjami na temat wyzwań zawodowych, mieli także okazję zobaczyć potencjał biznesowy Gdyni i doświadczyć, w jaki sposób dbamy o wysoką jakość życia w mieście z morza i marzeń.

Członkowie ABSL:

REFINITIV

Agata Witczak, Head of People Service Delivery, Poland & SSA – Sektor usług biznesowych zarówno w Polsce, jak i w Trójmieście podwoił się. Całkowite zatrudnienie w centrach usług wspólnych już dawno przekroczyło ćwierć miliona. Prognozuje się, że w samym Trójmieście do 2020 roku liczba zatrudnionych pracowników wzrośnie do ponad 28 tyś. Zadaniem ABSL, jak również Refinitiv jest przyciąganie młodych talentów i tworzenie im atrakcyjnych miejsc pracy, aby ten sektor mógł dalej dynamicznie się rozwijać.

BAYER

Remigiusz Wojciechowski, Head of Bayer Service Center Gdansk – Wybierając Gdańsk braliśmy pod uwagę min. dostępność wykwalifikowanej kadry oraz absolwentów uczelni wyższych, znajomość języków obcych, koszty pracy czy też dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych. Od końca 2012 roku, gdy rozpoczęliśmy swoją działalność, obserwuję, jak dynamicznie rozwija się sektor usług wspólnych. Na początku zakładaliśmy zatrudnienie ok. 250 osób, obecnie jest to ponad 700, czyli prawie trzy razy więcej. Przykład Bayera nie jest odosobniony. To pokazuje, że Trójmiasto jest atrakcyjnym miejscem, zarówno dla inwestorów, jak i pracowników.

Fot. Kazimierz Netka

W trakcie konferencji, którą prowadził Piotr Ciechowicz – wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza S.A., wypowiadali się również inni reprezentanci organizatorów: Wiesław Byczkowski – wicemarszałek województwa pomorskiego oraz Marek Ossowski – prezes InvestGDA (Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego). Obecni byli także Wojciech Tyborowski – dyrektor Invest in Pomerania oraz Marcin Grzegory – zastępca dyrektora Invest in Pomerania.

Fot. Kazimierz Netka

ABSL – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych – reprezentuje wiodący sektor usług biznesowych w Polsce. Obejmuje ponad 200 największych firm, wyznaczając nowe standardy i kierunki dla sektora, który obecnie zatrudnia ponad 300 tysięcy osób. Prawie 1,5 tysiąca centrów usług rozproszonych w ponad 50 miastach tworzy dynamicznie rozwijający się ekosystem wspierający innowacyjne rozwiązania wdrażane przez wiodące światowe korporacje – poinformowała Barbara Merchel-Czech – Dyrektor Działu Promocji Agencji Rozwoju Pomorza.

Więcej informacji o ABSL Summit 2020 na stronie www.abslsummit.com

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *