Bezpieczne wakacje 2019. Pomorska Policja  radzi, jak postępować, by się nie utopić. Pierwsza akcja przekazywania wiedzy na ten temat odbyła się w Pucku. Uczestniczyli w niej m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego policji oraz mistrz świata w żeglarstwie.

Fot. z Archiwum KWP w Gdańsku.

Po mistrzowsku uczą bezpiecznego wypoczywania  i rozsądnego spędzania wakacji oraz urlopów nad wodą

 

Fot. z Archiwum KWP w Gdańsku

W sobotę, 6 lipca 2019 roku w Pucku zainaugurowano III edycję działania profilaktycznego „Bezpieczne wakacje 2019”, realizowanego w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Z mieszkańcami miasta i turystami na plaży spotkali się m.in.: insp. Robert Sudenis – zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku wraz z podległymi policjantami, a także Hanna Pruchniewska – burmistrz Pucka i Janusz Klimczuk – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Gościem szczególnym był Piotr Myszka – mistrz świata, żeglarz i reprezentant Polski w windsurfingu – poinformowała nas asp. Beata Kurek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

Fot. z Archiwum KWP w Gdańsku

Kto przybył na pokazy, nie żałował. Edukacja prowadzona była przez policjantów z Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Pucku i Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku na czele z insp. Robertem Sudenisem – zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, stoisko profilaktyczne, przy którym przeprowadzano konkursy, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Oglądający ekspozycje, a także obecni nieopodal na plaży, mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym, rozegrać mecz plażowej piłki siatkowej z policjantami oraz spróbować swoich sił w przeciąganiu liny.

 

Fot. z Archiwum KWP w Gdańsku

W Pucku, w akcji „Bezpieczne Wakacje ‘2019”, udział wzięli także przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku – operatorzy numery telefonu 112; Puckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego; Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Przy stoiskach można było uzyskać bezcenne porady związane z działalnością tych instytucji. Z uczestnikami akcji rozmawiał Piotr Myszka – żeglarz, reprezentant Polski w windsurfingu, reprezentant klubu AZS AWFiS Gdańsk oraz windsurfingowej Kadry Olimpijskiej Londyn 2012 (kilkukrotny mistrz świata i Polski).

 

Fot. z Archiwum KWP w Gdańsku

Warto wiedzieć, że służby i instytucje zaproszone do udziału w spotkaniu w Pucku, nie tylko w czasie jego trwania, ale każdego dnia, dokładają wszelkich starań, aby wszyscy wypoczywający nad morzem czuli się bezpiecznie. Dlatego też jednogłośnie stwierdzono, że akcja edukacyjna dotyczącą bezpiecznego wypoczynku nad wodą, z pewnością zostanie jeszcze niejednokrotnie zorganizowana podczas bieżącego sezonu letniego – wynika z informacji, które przekazała nam asp. Beata Kurek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *