Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019. Zapraszają na nie m.in. WFOŚiGW w Gdańsku oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Zajrzyj do siedziby WFOŚiGW w sobotę, 11 maja. Dowiesz się m.in. jak walczyć ze smogiem. W niedzielę, 12 maja, pojedź do Sopotu.

Fot. Kazimierz Netka.

Od 10 do 12 maja – w całym kraju odbędzie się przedstawianie tego, co robimy za unijne pieniądze.

Zaproszenia na atrakcje wodne, powietrzne, naukowe, zabawowe, określane jednym słowem: unikatowe!

Po raz kolejny od piątku do niedzieli, czyli od 10 do 12 maja odbędzie się przegląd inwestycji oraz innych projektów, zrealizowanych w Polsce dzięki wsparciu wspólnotowymi pieniędzmi. Ten przegląd odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Unijnych (DOFE).

W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

– Zapraszamy na ciekawe wydarzenie, organizowane przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – w sobotę, 11 maja 2019 roku – zachęca Urszula Pakulska – rzecznik prasowy, starszy Inspektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Będzie wiele atrakcji i niespodzianek, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie zabraknie konkursów z super nagrodami! Osoby, które przyjadą rowerem, hulajnogą lub na rolkach otrzymają atrakcyjne upominki. Miłośników literatury zapraszamy do kąciku bookcrossingu, ciekawe książki będzie można zabrać do domu.

Osobom zainteresowanym złożeniem wniosku w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku podpowiedzą najkorzystniejsze rozwiązania oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Będziemy Państwa przekonywać, że warto inwestować w nowoczesne źródła ciepła, wymieniać żarówki na energooszczędne, a także oszczędzać wodę. Pokażemy jak walczyć ze smogiem oraz prawidłowo postępować z odpadami. Będzie także Rodzina Pomorskich! (www.poczujklimat.pl). Pomorscy to przewodnicy po niuansach zrównoważonego korzystania ze środowiska. Do Państwa dyspozycji będą Doradcy Energetyczni. Opowiedzą o finansowaniu projektów energetycznych, o rozwiązaniach technicznych, a także o różnych, interesujących tematach środowiskowych. Zapamiętaj! 11.05.2019 godz. 10:00 – 16:00. Siedziba Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Rybaki Górne 8 – zaprasza Urszula Pakulska – rzecznik prasowy, starszy Inspektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, przygotował różnorodne propozycje dla mieszkańców regionu. Sprawdź, co dla Ciebie mamy i zaplanuj swój czas z Funduszami Europejskimi – wynika z informacji, które przekazał nam Tomasz Robaczewski – starszy inspektor wojewódzki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Po pierwsze – Wybierz mądrze!

W piątek, 10 maja, w godzinach 9-13, zapraszamy na event „POWER 2 WORK” – Wybieraj Mądrze, w gościnne progi Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. To nasza propozycja skierowana do młodzieży szkól średnich i studentów, a także wszystkich osób, które nie ukończyły 30 roku życia. Podczas eventu, który WUP w Gdańsku organizuje wspólnie z WSB oraz Stowarzyszeniem „Morena”, będzie można wziąć udział w inspirujących warsztatach związanych z rozwojem osobistym i zawodowym, motywacją i planowaniem swojej kariery. Warsztaty poprowadzą znane blogerki: Jadwiga Korzeniewska oraz Edyta Zając, a także doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Morena” opowiedzą zainteresowanym jak wyjechać na europejski wolontariat, przeprowadzą pokaz udzielania pierwszej pomoc i zaprezentują swoje projekty, które są realizowane dzięki Funduszom Europejskim. W czasie eventu pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku odpowiedzą młodym na pytanie, w jakim kierunku się kształcić, by znaleźć zatrudnienie i jakich fachowców potrzebują aktualnie pomorscy pracodawcy, prezentując internetowe narzędzie pn. „Barometr zawodów” będące swego rodzaju przewodnikiem po zawodach pomorskiego rynku pracy na rok 2019. Będziemy rozmawiać też o tym, jakie korzyści daje młodym Pomorzanom udział w projektach finansowanych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i przedstawimy listę projektów, do których trwa nabór. W programie również pokaz technik kryminalistycznych na kampusie WSB.

W pierwszym dniu Dni Otwartych Funduszy Europejskich warsztaty pod nazwą „Wybieraj mądrze” dla młodzieży odbędą się również w trzynastu powiatach w całym województwie – zarówno w szkołach jak i w powiatowych urzędach pracy. Warsztaty prowadzą doradcy zawodowi z powiatowych urzędów pracy w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie, Kartuzach, Starogardzie, Malborku, Sztumie, Słupsku, Lęborku, Pucku, Kościerzynie oraz Człuchowie.

Po drugie – Warto być z nami

W piątek 10 maja, od godziny 10 do 12 warto też być z nami na Uniwersytecie Gdańskim. Tę ofertę kierujemy przede wszystkim do studentów zagranicznych i tych, którzy przyjechali z innych regionów studiować w Pomorskiem. Zapraszamy ich na spotkanie z trójmiejskimi pracodawcami „POMORSKIE. Warto być z nami”. Chcemy przedstawić studentom perspektywy rozwoju zawodowego w regionie i zachęcić ich do związania swojej przyszłości z Pomorzem. O tym, dlaczego Pomorze to najlepsze miejsce do życia i pracy opowie absolwent UG. Następnie siedem firm, które swoje przedstawicielstwa mają na Pomorzu: Arrow, Bayer DNV GL, Fujifilm, PWC, Refinitive oraz State Street zaprezentują swoje oferty staży i pracy dla studentów i absolwentów pomorskich uczelni. Spotkanie zakończy się quizem w języku angielskim z nagrodami i poczęstunkiem.

Zarówno Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku jak i Uniwersytet Gdański, na których organizowane są piątkowe spotkania w ramach DOFE, to beneficjenci Funduszy Europejskich. Dzięki unijnym dotacjom obie uczelnie zrealizowały wiele projektów: infrastrukturalnych, naukowych i edukacyjnych, Fundusze Europejskie znacząco przyczyniły się do ich rozwoju i zwiększenia atrakcyjności.

Po trzecie – świętujmy razem!

12 maja, niedziela, to ostatni dzień Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Spotkajmy się tego dnia na Placu Zdrojowym w Sopocie na Pikniku Europejskim, który Samorząd Województwa Pomorskiego organizuje wspólne z licznymi partnerami. Będzie kolorowo, atrakcyjnie i każdy odwiedzający, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie coś ciekawego. Podczas imprezy Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku zaprasza na event „POWER 2 WORK”. Na naszym stoisku czekać będą na Was młodzi ludzie, którzy skorzystali z Funduszy Europejskich i za unijną dotację założyli własne firmy – będą z nami Małgorzata Pilarska, właścicielka firmy Gosia Utuli, z którą wspólnie będziecie mogli robić maskotki oraz Paweł Magiera z bogatą ofertą pierogów serwowanych prosto z foodtrucka. Pokaz iluzji zaprezentuje młodego trójmiejski iluzjonista Kajetan Bielecki, a Łukasz Szostak, gdański karykaturzysta, sprezentuje chętnym ich portret w krzywym zwierciadle. Będzie też można zakręcić kołem fortuny, sprawdzić swoje kompetencje współpracy w grupie i zagrać w piłkarzyki, sprawdzić swój czas reakcji na refleksomierzu. W programie pokazy baniek mydlanych, tworzenie fantazyjnych zwierzątek z balonów. Na naszym stoisku będziemy też informować jak skorzystać z Funduszy Europejskich, gdzie w regionie realizowane są projekty, do których trwa nabór, a także o tym jak bezpiecznie szukać sezonowych ofert pracy u zagranicznych pracodawców. Do zobaczenia na Placu Zdrojowym w Sopocie, w niedzielę 12 maja.

Szczegółowe informacje i agendy spotkań organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego:

https://www.wup.gdansk.pl/artykul/warto-byc-z-nami-10-12-maja-dni-otwarte-funduszy-europejskich.html – zachęca Tomasz Robaczewski – starszy inspektor wojewódzki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Źródło ilustracji: Urząd Miejski we Władysławowie

10 – 11 maja (piątek-sobota) Nadmorski Park Krajobrazowy we Władysławowie obchodzi 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji zorganizuje Dni Otwarte, w ramach których odbędzie się Piknik Edukacyjny i Wycieczka Ornitologiczna. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) w NPK to dwie imprezy skierowane do grup szkolnych, kolonijnych i całych rodzin, zarówno turystów jak i mieszkańców Władysławowa oraz okolic. Harmonogram wydarzeń dostępny jest na załączonym plakacie – informuje Grzegorz Żaczek – rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego we Władysławowie.

To są informacje o niektórych dokonaniach. Więcej wiadomości znajduje się na stronie: https://dniotwarte.eu .

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *