Düsseldorf – Gdańsk – Düsseldorf.  Na skrzydłach ze stolicy województwa pomorskiego do stolicy Nadrenii Północnej-Westfalii

Fot. Kazimierz Netka

Eurowings lata już z Düsseldorfu do Gdańska

Fot. Kazimierz Netka

Z około 120 osobami na pokładzie, zainaugurowane zostało połączenie samolotowe Düsseldorfu z Gdańskiem. Lotem inauguracyjnym był rejs z niemieckiego miasta. Na lotnisku w Gdańsku załodze i pasażerom przygotowano powitanie,w którym uczestniczył m.in. konsul Reinhard Giesen – konsul Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Fot. Kazimierz Netka

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jakie znaczenie ma ja loty pomiędzy stolicą województwa pomorskiego i stolicą Nadrenii Północnej-Westfalii. Niewykluczone, że ważniejsze od linii Nowy Jork – Sydney – stwierdził konsul Reinhard Giesen – konsul Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec e Gdańsku. O szczegółach tego połączenia poinformował Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy,w następującym komunikacie:

Linie lotnicze Eurowings, będące częścią Grupy Lufthansa, zainaugurowały regularne połączenie z Düsseldorfu do Gdańska. Samoloty niemieckiego przewoźnika będą latać na tej trasie cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Fot. Kazimierz Netka

Po wylądowaniu w Gdańsku, Airbus A319 został dziś oficjalnie powitany salutem wodnym w wykonaniu lotniskowej straży pożarnej. Odbyło się też uroczyste powitanie ponad 100 pasażerów, którzy przylecieli z Düsseldorfu, a potem pożegnanie tych, którzy podróżowali z Gdańska do Niemiec.

Fot. Kazimierz Netka

„Bardzo się cieszymy, że tak ważna linia lotnicza z rodziny Lufthansy dołączyła Gdańsk do swojej oferty. Mamy nadzieję na dobrą współpracę z Eurowings. Nowe połączenie jest tym ważniejsze, że Düsseldorf jest dużym i ważnym hubem przesiadkowym, za pośrednictwem którego nasi pasażerowie będą mogli latać po całym świecie” – powiedziała Iwona Tomczyńska kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk.

„Z przyjemnością witamy Gdańsk, trzecie lotnisko Eurowings w Polsce, w sieci połączeń ponad 200 lotnisk Eurowings. Wspólnie z naszymi kolegami z Portu Lotniczego Gdańsk z niecierpliwością czekamy na sukces tej nowej trasy do Düsseldorfu, ponieważ lepsza łączność między Polską a Niemcami jest bardzo ważna dla turystyki, gospodarki i Polaków mieszkających w całej Europie” – powiedział Frank Wagner dyrektor generalny ds. sprzedaży Lufthansa Group Poland. Podróżni z Gdańska skorzystają z bezpośredniego połączenia z obszarem niemieckim o największej liczbie mieszkańców, a także z atrakcyjnych połączeń Eurowings z Düsseldorfu do europejskich miast i wielu miejsc w Ameryce Północnej i na Karaibach. Bilety są już dostępne od 129 zł za lot w jedną stronę za pośrednictwem eurowings.com lub aplikacji Eurowings.

Fot. Kazimierz Netka

Eurowings jest tanią linią lotniczą Grupy Lufthansa, a zatem częścią największej na świecie grupy lotniczej. Dysponując flotą 180 samolotów, Eurowings specjalizuje się w tanich lotach bezpośrednich po Europie. Niemiecka linia lotnicza oferuje obecnie ponad 210 kierunków w ponad 60 krajach na całym świecie, co czyni ją trzecim co do wielkości przewoźnikiem w Europie. W ubiegłym roku firma po raz pierwszy obsłużyła ponad 40 mln pasażerów, a jej personel powiększył się do około 9 tys. pracowników – poinformowali Agnieszka Michajłow – specjalista ds. komunikacji w Dziale Analiz Ekonomicznych i Marketingu oraz Michał Dargacz – rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *