Dwa miliony złotych na walkę z pandemią dla kociewskich szpitali w Starogardzie Gdańskim i w Tczewie

Fot. z Archiwum Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim.

Na początku maja Zarząd Województwa Pomorskiego zdecydował o zwiększeniu środków na walkę z pandemią wywołaną wirusem SARS CoV-2. Środki pochodzą z funduszy unijnych. W Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim podpisano stosowne umowy.

Realizowany przez Powiat Starogardzki projekt pn. „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim oraz podniesienie kwalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych”, zyskał nowego Partnera – Szpitale Tczewskie S.A. – poinformowała Ewa Macholla – Zespół ds. kontaktów z mediami i komunikacji społecznej, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Oto ciąg dalszy komunikatu:

– Dzięki wparciu Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymaliśmy dodatkowe 2 000 000 zł na czynności związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – wyjaśnia starosta Kazimierz Chyła. – Z tej kwoty 1 000 000 zł trafi do Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim, a 1 000 000 zł do Szpitali Tczewskich S.A.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i preparatów dezynfekcyjnych, a także na aparaturę diagnostyczną wykrywającą koronawirusa dla laboratoriów. W sumie wsparcie otrzymały 34 podmioty lecznicze z Pomorza m.in.: szpitale, stacje pogotowia ratunkowego i przychodnie. Łączna wartość wsparcia wynosi 21 532 000 zł, z tego prawie 11 mln zł trafiło do szpitali powiatowych.

– W ramach dodatkowych funduszy zakupione zostaną środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne – takie jak np. rękawiczki, maseczki, kombinezony, sprzęt do dezynfekcji powierzchni, myjnia endoskopowa, środki dezynfekcyjne – wylicza wicestarosta Patryk Gabriel.

Umowę z ramienia Zarządu Województwa podpisał Józef Sarnowski.

– Pomimo wielu potrzeb w szpitalach podległych samorządowi województwa, od początku staliśmy na stanowisku, że fundusze unijne, które mamy do dyspozycji powinny służyć również innym podmiotom. To wyraz naszej solidarności w obliczu epidemii – przyznaje marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *