Działalność WFOŚiGW w Gdańsku w czasie zagrożenia epidemicznego. Mamy wypracowany mechanizm prolongaty spłat, który pozwoli przetrwać naszym beneficjentom najtrudniejszy okres – zapewnia Marcin Osowski – prezes zarządu tej instytucji

Fot. Kazimierz Netka

Wnioskodawcy z terenu całego województwa pomorskiego nie muszą przyjeżdżać do siedziby Funduszu; formalności mogą załatwić u wybranego przez siebie notariusza

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dostosowuje działalność w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce i zagrożeniami związanymi z koronawirusem – poinformowała nas Urszula Pakulska – starszy inspektor w WFOŚiGW. Oto ciąg dalszy komunikatu:

Program Czyste Powietrze jest realizowany bez utrudnień.

Z myślą o naszych wnioskodawcach, wprowadziliśmy zmianę. Teraz istnieje możliwość podpisania umowy i ustanowienia zabezpieczeń u notariusza. Wnioskodawcy z terenu całego województwa pomorskiego nie muszą przyjeżdżać do siedziby Funduszu, a formalności mogą załatwić u wybranego przez siebie notariusza. Beneficjenci umowę wysyłają do nas pocztą – zapewnia Teresa Jakubowska – zastępca prezesa WFOŚiGW w Gdańsku.

W związku z zaistniałą sytuacją, trafiają do nas uwagi od beneficjentów związane głównie z prośbą przesunięcia terminu spłat kapitału pożyczki. Zarząd Funduszu bada każdy przypadek indywidualnie, biorąc pod uwagę sytuację finansową pożyczkobiorcy. Mamy wypracowany mechanizm prolongaty spłat, który pozwoli przetrwać naszym beneficjentom najtrudniejszy okres najbliższych miesięcy – mówi Marcin Osowski – prezes zarządu WFOŚiGW w Gdańsku.

Cały czas realizowane są pozostałe programy Funduszu związane z dofinansowaniem inicjatyw ekologicznych w województwie pomorskim, w tym wapnowanie gleb, czy programy pożyczek dla innowacyjnych inwestycji związanych z gospodarką odpadami, odnawialnymi źródłami energii oraz rozbudową sieci wodnej i kanalizacyjnej – informuje Urszula Pakulska – starszy inspektor w WFOŚiGW.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *