Forum Okrętowe

Forum Okretowe IMG_5878

Forum Okrętowe

Niech państwo nie wtrąca się do stoczni!

Nie upadek, ale rozwój – takie perspektyw ma przemysł budowy morskich jednostek pływających w Polsce. Będzie on dalej się rozwijał, pod warunkiem, że nikt w tym nie przeszkodzi. Przede wszystkim, nie powinno się wtrącać… państwo – takie wnioski można wysnuć z wypowiedzi uczestników dorocznego spotkania członków Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWEGO, które zorganizowano w Ośrodku Kultury Morskiej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

– Jesteśmy solidnymi pracodawcami – zapewniał Andrzej Wojtkiewicz, prezes Forum Okrętowego. – Stworzyliśmy kilkanaście tysięcy miejsc pracy; według zasad regulowanych przez Kodeks pracy.

Forum Okrętowe skupia 75 procent zakładów polskiego przemysłu okrętowego – mówił Piotr Soyka, Prezes Remontowa Holding SA. – To nieprawda, że jesteśmy podwykonawcami zachodnich koncernów. Projektujemy statki, mamy najnowocześniejsze technologie. W Forum Okrętowym jest kilkanaście biur projektowych, w tym kilka najlepszych w Europie. Państwo nie powinno się wtrącać do stoczni – podkreślił prezes Piotr Soyka. Źle się stało to w przypadku stoczni w Szczecinie. Spółka, która ma zasilanie państwowe, powoduje, że teren stoczniowy, którym zarządza, robi się drogi i dlatego w Szczecinie jest problem.

O tym, że państwo psuje opinie na temat polskiego przemysłu okrętowego mówił też Jarosław Flont, wiceprezes Forum Okrętowego.

Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *