Gdańsk będzie miał wiki encyklopedię

IV Światowy Zjazd Gdańszczan

Gdańsk będzie miał wolną encyklopedię, czyli tworzoną na bieżąco, z komputerów, przez czytelników, z całego globu

Dwa razy istniało Wolne Miasto Gdańsk. A mówi się, że do trzech razy sztuka. I tak się najprawdopodobniej stanie. Tą trzecią gdańską sztuką ma być… wolna, elektroniczna encyklopedia, czyli Gedanopedia – na wzór Wikipedii.

Wikipedia jest niekomercyjną stroną internetową, którą opiekuje się Fundacja Wikimedia (ang. Wikimedia Foundation), organizacja działająca na zasadzie non-profit z siedzibą w St. Petersburgu na Florydzie – czytamy na stronie internetowej http://pl.wikipedia.org . Taką też ma być Gedanopedia, a każdy będzie mógł tworzyć w niej hasła, za darmo, ale według określonych zasad, które obecnie są opracowywane – dowiedzieliśmy się w Fundacji Gdańskiej, która przygotowuje ów trzeci etap Wolnego Miasta Gdańska.

Kiedy ruszy gdańska Wikipedia, czyli Gedanopedia pisana przez każdego? Już za około 3 miesiące. Uroczysta inauguracja tego unikatowego przedsięwzięcia nastąpi podczas obrad Okrągłego Stołu VI Światowego Zjazdu Gdańszczan i Kongresu Gedanistycznego, który odbędzie się w dniach 25 – 27 lipca 2014 roku!

Więcej wiadomości można znaleźć na stronach: http://gedanopedia.pl oraz http://www.fundacjagdanska.pl .

Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *