I Olimpiada Wiedzy o Gospodarstwie Domowym

Olimpiada IMG_6501

I Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Gospodarstwie Domowym

Zwyciężyła reprezentacja powiatu kwidzyńskiego

Irena Bargieł i Halina Kuczkowska z Benowa w powiecie kwidzyńskim zostały mistrzyniami I Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym. Finały rozegrano w piątek, 28 marca 2014 roku, w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

Do rywalizacji przystąpiło około czterdzieści dwuosobowych zespołów. Zawodniczki musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu: produktów tradycyjnych i regionalnych; turystyki wiejskiej w tym agroturystyki; zagród edukacyjnych; zasad racjonalnego żywienia; dziedzictwa kulturowego województwa pomorskiego; podstaw Wspólnej Polityce Rolnej Unii Europejskiej.Wypowiedzi oceniało jury, pod przewodnictwem prof. Mirosława Boruszczaka, prorektora Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

– Słabych stron ten zespół nie miał – tak prof. Mirosław Boruszczak ocenił zwycięzców: Irenę Bargieł i Halinę Kuczkowska, ogłaszając wyniki. Drugie miejsce zdobyły Dorota Wolska i Stefania Konkel z miejscowości Długi Kierz i Lisie Jamy w powiecie kartuskim. Na trzeciej pozycji znalazły się Lidia Kibort i Wiesława Hrycyna z Płoniny w powiecie nowodworskim. Wyróżnienia, równorzędne, jury przyznało Elżbiecie Szczepińskiej i Irenie Zarembskiej w Nowego Wieca w powiecie starogardzkim oraz Annie Zaborowskiej i Karoli Bober z Mechowa i Papierni w powiecie kościerskim.

Trofea i nagrody wręczali m.in. Ryszard Świlski – wicemarszałek województwa pomorskiego i Aleksander Mach – dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz sponsorzy. Za rok – następna olimpiada.

Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *