Gdańsk uhonorował swych najlepszych przedsiębiorców, w kilku kategoriach. Niektórzy biznesmeni zostali uhonorowani podwójnie: przez kapitułę konkursu i przez mieszkańców, głosujących w internecie.

Na zdjęciu: Laureaci II edycji konkursu „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych”. Fot. Kazimierz Netka.

Potęgę stolicy województwa pomorskiego tworzą także imigranci.

W Europejskim Centrum Solidarności odbyła się 18 stycznia 2018 roku uroczystość nagrodzenia laureatów w plebiscycie „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych”. Prezydent Paweł Adamowicz wyróżnił najbardziej przedsiębiorcze gdańszczanki i gdańszczan w siedmiu kategoriach – poinformowała nas Joanna Kubik – inspektor w Referacie Prasowym Kancelarii Prezydenta Gdańska.

– Jestem niezwykle dumny, że po raz kolejny mogłem wręczać nagrody przedsiębiorczości mieszkańcom i mieszkankom Gdańska. Tym bardziej, że nagrodzone zostały osoby, które są nie tylko przedsiębiorcze, ale jednocześnie zaangażowane społecznie. Ogromnie się cieszę, że w tym roku, jak i w ubiegłym, kapituła miała problem z wyborem zwycięzców. Jak widać nasze miasto prężnie się rozwija i w tym  kierunku: przedsiębiorczości i zaangażowania społeczno-obywatelskiego mieszkańców. Budowa społeczeństwa obywatelskiego i pomnożenie kapitału społecznego powinno być  jednym z priorytetów dla lokalnych władz samorządowych – komentuje prezydent Paweł Adamowicz.

Laureatów plebiscytu wyłoniła powołana przez prezydenta Gdańska komisja konkursowa. Za pośrednictwem internetu głosowali również mieszkańcy, którzy w każdej z kategorii przyznali nagrodę publiczności. Zwycięzcy otrzymali prestiżowe nagrody.

Lista nagrodzonych

Przedsiębiorczość wspierająca Markę Gdańska

Nagroda kapituły – Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”. Głosowanie mieszkańców –  Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”

Przedsiębiorczość Seniorów

Nagroda kapituły – Andrzej Starzec, Klub Piosenki Stajnia. Głosowanie mieszkańców – Witold Kopera, portal www.po50ce.pl

Przedsiębiorczość Imigrantów

Nagroda kapituły – Orhan Uykan , Alanya Kabap. Głosowanie mieszkańców – Victoriia Sikerko, Agencja Pracy Tymczasowej

Przedsiębiorczość Młodzieżowa

Nagroda kapituły – Katarzyna Malinowska, studentka. Głosowanie mieszkańców – Innovative Ways Group, klub studencki

Przedsiębiorczość w Edukacji

Nagroda kapituły – Adam Perzyński, Szkoła Podstawowa nr 27. Głosowanie mieszkańców – Adam Perzyński, Szkoła Podstawowa nr 27

Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie

Nagroda kapituły – Agnieszka Dejna, Pub Browar Spółdzielczy Gdańsk. Głosowanie mieszkańców – Łukasz Wingert, Surf Burger

Przedsiębiorczość Społeczna

Nagroda kapituły – Amatorska Liga Siatkówki Rodziców, Głosowanie mieszkańców – Amatorska Liga Siatkówki Rodziców

W skład kapituły weszli: Magdalena Kreft z Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta Gdańska, Grzegorz Szczuka z Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska, Magdalena Wójtowicz reprezentująca Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, Jerzy Jerkiewicz, Pracodawcy Pomorza, oraz Gabriela Dudziak, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów.

Plebiscyt organizowany jest przez Urząd Miejski w Gdańsku i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER – informuje Joanna Kubik – inspektor w Referacie Prasowym Kancelarii Prezydenta Gdańska.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *