Gdański Klub Opowieści Podróżniczych w Instytucie Kultury Miejskiej (IKM) zaprasza na warsztaty. Skorzystaj z okazji; przygotuj się do zwiedzania Polski i reszty świata. Kiedyś przecież panowanie koronawirusa się skończy

Źródło ilustracji: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Bezpłatne szkolenie online z zakresu turystycznego storytellingu czyli opowiadania historii

W poniedziałek, 23 listopada, w ramach projektu Otwarty IKM, rozpocznie się w gdańsku cykl zdalnych seminariów na temat sztuki zwiedzania, dokumentowania swych wypraw i opowiadania o nich tak, by wszyscy chcieli je poznać. Na te webinaria zapraszają Instytut Kultury Miejskiej oraz Adam Majewski – wykładowca.

Bezpłatne warsztaty online, odbędą się w terminie od 23 listopada do 11 grudnia, w ramach Gdańskiego Klubu Opowieści Podróżniczych. Przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy stęsknili się za podróżowaniem. W oczekiwaniu na otwarcie granic i przywrócenie połączeń lotniczych można na spokojnie planować kolejne wyjazdy i wędrówki. Ten czas można poświęcić także na udoskonalanie umiejętności w zakresie robienia zdjęć i filmów czy spisywania podróżniczych relacji. Uczestnicząc w sześciu spotkaniach online Gdańskiego Klubu Opowieści Podróżniczych, otrzymacie szereg praktycznych wskazówek i wyzwolicie w sobie twórczą energię – zachęcają organizatorzy.

Podczas webinariów będzie można dowiedzieć się m.in.: jak CIEKAWIE opowiadać o doświadczeniach z podróży? Jak przekuć te doświadczenia w wartość dla swoich odbiorców; jak MĄDRZE przygotować się do opowiadania przed publicznością na żywo i online; jak DOBRZE pisać i opowiadać za pośrednictwem obrazów.

Ukazane zostaną sekrety wykorzystywania prostych narzędzi – telefonu, tabletu, aparatu i kamery. Nie zabraknie przykładów udanych tekstów, jak i relacji fotograficznych oraz filmowych. Przedstawione będą proste i bezpłatne aplikacje mobilne, które wspomagają pracę w terenie i domowym studio. Uczestnicy zdalnych zajęć nauczą się przygotowywać rewelacyjne treści na potrzeby serwisów społecznościowych.

Źródło ilustracji: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Terminy warsztatów:

23 listopada (poniedziałek), godz. 18.00-20.00, Temat spotkania: pasje, obsesje i tematy osobiste – o sztuce opowiadania i dzielenia się doświadczeniem;

27 listopada (piątek), godz. 18.00-20.00. Temat: miasto – o odnajdywaniu opowieści w zurbanizowanej przestrzeni;

30 listopada (poniedziałek), godz. 18.00-20.00. Temat: przyroda – fotografia krajobrazowa i przyrodnicza dla każdego;

4 grudnia (piątek), godz. 18.00-20.00. Temat: ludzie – o empatii i zmyśle obserwacji, a także o trudnej sztuce portretowania słowem;

7 grudnia (poniedziałek), godz. 18.00-20.00. Temat: podróż – niekończąca się opowieść;

11 grudnia (piątek), godz. 18.00-21.00 – prezentacja z udziałem publiczności. Temat: w drogę! To ostatnie spotkanie online odbędzie się w formule otwartej z udziałem publiczności – uczestnicy warsztatów będą mogli opowiedzieć o swoich podróżach przed internetowym audytorium.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na stronie: adammajewski.com . Zapisane osoby otrzymają linki internetowe do spotkań za pośrednictwem wiadomości e-mail. Gdański Klub Opowieści Podróżniczych jest realizowany w ramach projektu Otwarty IKM.

O prowadzącym:

Adam Majewski – pisze o podróżowaniu, sporcie wyczynowym i kolarstwie. Opublikował około dwustu artykułów w licznych czasopismach, a także wiele tekstów literackich. Pracował jako rzecznik prasowy i szef wydawnictwa, był właścicielem firmy i urzędnikiem. Od dwunastu lat prowadzi zajęcia na uczelniach i robi szkolenia dla kadr biznesu. Uprawia kolarstwo przełajowe, jest wielkim miłośnikiem Gór Ałtaju i Syberii.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *