Gdyńska Straż Miejska ma nowy radiowóz

Na zdjęciu: Nowy radiowóz dla gdyńskiej Straży Miejskiej, to terenowy ISUZU D-max z napędem na cztery koła o pojemności silnika 1,9 l i mocy 120 kW. Fot. Jerzy Uklejewski.

Uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla gdyńskiej Straży Miejskiej odbyło się przed Urzędem Miasta Gdyni przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego

– Gdyńska Straż Miejska rozwija się dynamicznie, co niezwykle cieszy, ponieważ oznacza to przede wszystkim wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Służba w Straży Miejskiej jest wymagająca i odpowiedzialna, to praca na rzecz miasta i jego mieszkańców, która oczywiście nie byłaby możliwa bez specjalistycznego sprzętu, w tym pojazdów. Dlatego z wielką radością przekazuję gdyńskim funkcjonariuszom nowy, specjalistyczny radiowóz, który wspomoże EkoPatrol – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Ten nowy radiowóz to terenowy ISUZU D-max z napędem na cztery koła o pojemności silnika 1,9 l i mocy 120 kW. Specjalistyczny pojazd posiada zabudowę przystosowaną do potrzeb EkoPatrolu. Jest również wyposażony w wyciągarkę i hak holowniczy. Koszt radiowozu to ponad 344 000 zł.

– Nowy radiowóz zapoczątkował tegoroczną wymianę najstarszych, ponad 15-letnich pojazdów. W pierwszym półroczu powinniśmy pozyskać dwa nowe radiowozy patrolowe, a już na przełomie stycznia i lutego ogłosimy przetarg na zakup kolejnych pojazdów – zapowiedział Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Jerzy Uklejewski

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *