Grupa Energa wspiera Song of Songs Festival w Toruniu i Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting w Gniewie na Kociewiu.

Na zdjęciu: Zamek w Gniewie. Fot. Kazimierz Netka.

Gospelowe lato z Energą

Wakacje to tradycyjnie okres największych muzycznych festiwali. Tego lata Grupa Energa wesprze jako sponsor dwa szczególne wydarzenia związane z chrześcijańską muzyką gospel.

Już w tym tygodniu po siedmiu latach na polską scenę festiwalową powróci Song of Songs – międzynarodowe wydarzenie poświęcone gospel. W przeszłości był to największy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal promujący polskich wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Występowali na nim m. in. Antonina Krzysztoń i Mate.O czy zespoły Armia, Arka Noego bądź Raz, Dwa, Trzy. 14 i 15 lipca na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu wystąpią takie gwiazdy, jak TGD z Natalia Niemen, Luxtorpeda, 2 TM 2,3, Maleo Reagge Rockers czy Mietek Szcześniak – informuje Adam Kasprzyk – rzecznik prasowy Grupy Energa, podając w komunikacie wypowiedzi współtwórców i organizatorów festiwali:

Pierwszą próbą powrotu festiwalu był ubiegły rok, pomyśleliśmy, że Światowe Dni Młodzieży są jak najbardziej godnym pretekstem do tego, aby na nowo zagrać i zaśpiewać muzykę chrześcijańską w Toruniu. Nie udało się, ale widocznie tak miało być. Tym razem, z Bożą i ludzką pomocą, mamy nadzieję, że się uda i że będzie to wielki powrót. Nasz festiwal był i pozostaje „głośniejszą stroną mocy”. I wierzymy, że jest to moc Ducha – mówi Wojciech Zaguła, organizator i pomysłodawca Song Of Songs.

Źródło ilustracji: Grupa Energa

Z kolei Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting odbywa się nieprzerwanie już od 21 lat. Piętnaście pierwszych edycji organizowanych było w Osieku, na Kociewiu, w Borach Tucholskich. W 2012 roku wydarzenie przeniosło się do Gniewa, nad Wisłą; tez na Kociewiu. Tam, na terenie pamiętającego średniowiecze krzyżackiego zamku, odbywały się warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz główne koncerty festiwalowe. W tegorocznej edycji, podczas trzech koncertowych dni (11-13 sierpnia), na scenie wystąpią artyści z Polski i wykonawcy zagraniczni. Będą to m. in. Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, zespół Złe Psy prowadzony przez gitarzystę TSA, Andrzeja Nowaka, a także Collin Williams & Gospel Celebrate. Festiwal zakończy się dwoma szczególnymi występami uczestników warsztatów wokalnych, prowadzonych w ramach imprezy od 9 sierpnia. Wpierw koncert dadzą uczestnicy do 14 roku życia, których przygotowywać będzie muzyk Piotr Pawlicki. Następnie, wraz z orkiestrą pod batutą Adama Sztaby, wystąpią starsi uczestnicy, przygotowani przez Gabi Gąsior i Wayne’a Ellingtona. Festiwal gospel w Gniewie będzie jednak oferował nie tylko atrakcje muzyczne, ale też coś dla ducha, m. in. rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Zdzisław Ossowski oraz ojciec Lech Dorobczyński.

Festiwal zawsze budujemy wokół trzech zasadniczych punktów. Są to warsztaty dla dzieci i młodzieży, na które w tym roku zapisało się jak dotąd już przeszło dwustu młodych ludzi, koncerty oraz wieczory uwielbienia. Wszystko to okraszone jest atmosferą modlitwy i radości płynącej z wiary, a dodatkowo ozdobione wspólnie spędzanymi wieczorami – podkreśla ks. dr Zdzisław Ossowski – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting na Zamku w Gniewie.

Oba festiwale jako sponsor wesprze Grupa Energa. Z organizatorami imprezy odbywającej się w Gniewie firma współpracuje nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Z kolei zespół Song of Songs znalazł w Enerdze wsparcie po raz pierwszy w historii festiwalu.

Źródło ilustracji: Grupa Energa

Współczesny rynek muzyczny wydaje się w większości promować utwory miałkie i puste, pozbawione wartościowego przekazu, a w skrajnych przypadkach w ogóle jakichkolwiek wartości. Dlatego cieszymy się, gdy możemy wesprzeć inicjatywy dowodzące, że muzyka może opowiadać o czymś większym, przyciągać uwagę do idei i celów wyższych, niż materialne pobudki, wypaczające naszą codzienność – podkreśla Anna Ziobroń – dyrektor departamentu marketingu i komunikacji Energa SA.

Szczegółowe programy obu festiwali można znaleźć na ich stronach internetowych: SONG OF SONGS / CAMP MEETING GNIEW.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju – informuje Adam Kasprzyk – rzecznik prasowy Grupy Energa.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *