Jest praca w Straży Granicznej nad Bałtykiem. Przyjmowani są obywatele polscy, z wykształceniem co najmniej średnim. Trzeba też mieć odpowiednie predyspozycje fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uzbrojonych

Fot. MOSG.

110 miejsc czeka w tym roku na kandydatów do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej (MOSG). Rekrutacja już się rozpoczęła

Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej – wynika z informacji, które przekazał nam kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak – Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Fot. MOSG.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba niekarana, posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, który odbywa się w Gdańsku i w Szczecinie, komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Wysyłany jest on również na badanie psychologiczne oraz psychofizjologiczne, czyli przy użyciu wariografu.

Fot. MOSG.

W drugim etapie postępowania, organizowanym w Komendzie MOSG w Gdańsku, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i z wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Następnie rekruci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

Fot. MOSG.

Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 58/524-24-24. Do dyspozycji kandydatów są specjalni koordynatorzy dostępni pod numerem tel. 721-961-599 dla województwa zachodniopomorskiego i 797-337-256 dla pozostałych województw – poinformował kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak – Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

(K.N.)

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *