Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu spotykają się z  mieszkańcami regionów. W środę, 21 sierpnia przedstawili swe programy w Tczewie.

Fot. Kazimierz Netka.

Dobry czas dla Polaków, ma być jeszcze lepszym w następnej kadencji parlamentu.

Trzej kandydaci do polskiego parlamentu przedstawili w Tczewie swe programy działania. Katarzyna Wańczyk-Kulpińska, Kazimierz Smoliński, Antoni Szymański omówili dotychczasowe dokonania, zamiary dotyczące dalszej pracy w parlamencie po ewentualnym wygraniu wyborów. Hasło wyborcze brzmi: „Dobry czas dla Polski”, a jego szczegóły dotyczą rozwinięcia dotychczasowego programu Prawa i Sprawiedliwości.

 

Fot. Kazimierz Netka

Jak zapewnił poseł Kazimierz Smoliński – wiceprzewodniczący Komisji ds. VAT-u, w następnej kadencji PiS chce zapewnić lepszy czas. Dlatego, teraz kandydaci na parlamentarzystów pokazują co PiS zrobiło w dobiegającej końca bieżącej kadencji parlamentu, a także co ma być w przyszłości. Szerzej te zamierzenia zostaną przedstawione podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Program PiS na następna kadencję będzie m.in. kontynuacją dotychczasowych rozwiązań dotyczących różnych świadczeń na rzecz osób, które potrzebują pomocy.

– Prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju i chcemy, by z owoców rozwoju gospodarczego, który jest teraz jest jednym z najwyższych na świecie, korzystali obywatele – powiedział w Tczewie poseł Kazimierz Smoliński.

 

Fot. Kazimierz Netka

„Dobry czas dla Polski” jest również w znaczeniu międzynarodowym, nie tylko lokalnym – mówił senator Antoni Szymański – wiceprzewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Istotne jest wsparcie, jakie uzyskały podstawowe wspólnoty, czyli małżeństwa i rodziny. Polska jeszcze 5 – 7 lat temu była w ogonie Europy jeśli chodzi o wydatki państwa na rodzinę, a dzisiaj pod tym względem jest z przodu – wśród krajów, które najwięcej inwestują w rodzinę. Ten dobry czas należy do polityki rodzinnej, ale jest nie tylko dla rodzin, które mają dzieci, ale również dotyczy polityki senioralnej i osób niepełnosprawnych – które uzyskały bardzo wiele korzystnych dla siebie rozwiązań.

 

Fot. Kazimierz Netka

Kandydatka PiS do Sejmu, Katarzyna Wańczyk-Kulpińska, podkreśliła, że to dla niej zaszczyt, móc startować w wyborach do Sejmu. Cieszę się, ze jestem w Polsce – dodała. Jest to dobry czas dla Polski, dobry czas dla rodzin.

Zapytaliśmy kandydatów do polskiego parlamentu, jakie mają pomysły na zwiększenie promocji Kociewia, które teraz jest dyskryminowane m.in. w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Gdańsku. Co można zrobić, by świat dowiedział się o Kociewiu, by nie było ono wymazywane z pamięci ludzkości?

 

Fot. Kazimierz Netka

Okazuje się, że kandydaci do polskiego parlamentu aktywnie zabiegają o to, by o Kociewiu i o Pomorzu było głośno w Europie i świecie. Jednym z tego przejawów będzie przypomnienie o zbrodniach, jakich hitlerowcy dokonali w Lesie Szpęgawskim, w 1939 roku. Tam, 29 września bieżącego roku, nastąpi odsłonięcie pomnika z nazwiskami osób pomordowanych, których udało się zidentyfikować. Być może na tej uroczystości będzie obecny Andrzej Duda – prezydent RP – powiedział poseł Kazimierz Smoliński, autor projektu ustawy dotyczącej upamiętnienia m.in. pomordowanych w Lesie Szpęgawskim.

– Promocja Kociewia, to przede wszystkim sprawa lokalnej społeczności – powiedział senator Antoni Szymański. Senator dodał, że prawie każde jego wystąpienie w Senacie dotyczy Kociewia. Gdzie tylko mogę, tam Kociewie promuję – zapewnił Antoni Szymański. – To mój obowiązek; jestem z tego regionu; nawet kalendarze, które wydaję jako Biuro Senatorskie, są związane z Kociewiem; pokazują zarówno Tczew, jak i inne miejsca – zapewnił pan senator.

– Ważna jest również edukacja regionalna naszych dzieci – powiedziała Katarzyna Wańczyk-Kulpińska – kandydatka na posła RP, zapewniając, że popiera takie działania. – Pisze o tym pracę, uważam, ze dużo się dzieje. Jako dziecko nie mogłam brać udziału w konkursach gwary kociewskiej. Tych konkursów po prostu nie było, wręcz zakazywano nam mówić w gwarze kociewskiej. Dzisiaj gwara kociewska staje się modna i coraz więcej dzieci bierze udział w takich konkursach.

Prezentacja kandydatów PiS do parlamentu odbyła się w Tczewie, na osiedlu Suchostrzygi. Zaprezentowano nowy bilboard i hasło wyborcze PiS-u. Pokazano też PiSbus – pojazd, którym podróżują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *