Konsolidacja w Polskiej Grupy Zbrojeniowej. CENZIN I CENREX POŁĄCZONE.  Bogatsza będzie oferta światowej klasy uzbrojenia, systemów sieciocentrycznych, dowodzenia i łączności, zaawansowanego kamuflażu i ochrony balistycznej; terminali satelitarnych.

Źródło ilustracji: CENZIN sp. z o.o.

Fuzja na rzecz lepszego skoordynowania aktywności eksportowej.

CENZIN i CENREX – dwie do tej pory oddzielne spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) od 1 marca 2019 roku funkcjonują jako jeden zintegrowany podmiot. Połączenie jest elementem realizowanego przez PGZ S.A. procesu konsolidacji spółek w ramach Grupy Kapitałowej – napisano w komunikacie (zawierającym też wypowiedzi), który przekazała nam Sylwia Kuligowska – rzecznik prasowy CENZIN sp. z o.o.:

– Konsolidujemy dwie spółki prowadzące do tej pory działalność w tym samym segmencie rynku. Fuzja ma służyć lepszemu skoordynowaniu aktywności eksportowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej
i poprawieniu jej efektywności – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, członek zarządu PGZ S.A. – Jedna spółka zamiast dwóch to dla PGZ realne obniżenie kosztów ich funkcjonowania  – dodał Domagalski.

W dniu 1 marca 2019 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców połączenia CENZIN sp. z o.o. z CENREX sp. z o.o. Tym samym CENZIN przejął wszelkie prawa i zobowiązania CENREX sp. z o.o. Połączenie firm w żaden sposób nie zakłóci współpracy i relacji z dotychczasowymi partnerami biznesowymi obydwu spółek.

– Jesteśmy pierwszą spółką grupy PGZ, która sfinalizowała proces konsolidacji. Łączymy potencjały obydwu spółek, tworzymy bardziej profesjonalny zespół specjalistów i jeszcze bogatszą ofertę produktów, usług oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych –  informuje Jarosław Żurawski, członek zarządu ds. finansowych CENZIN.

Zmiany w strukturze korporacyjnej pozwolą na wzbogacenie oferty CENZIN. Poszerzy się ona o znane marki producentów światowej klasy uzbrojenia, systemów sieciocentrycznych, systemów dowodzenia i łączności. W ofercie znajdą się również zaawansowane systemy kamuflażu i ochrony balistycznej, systemy misji, a także terminale satelitarne – wynika z informacji, które przesłała nam Sylwia Kuligowska – rzecznik prasowy CENZIN sp. z o.o.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *