Korona Wysoczyzny Elbląskiej. W Nadleśnictwie Elbląg powstaje kolejna atrakcja dla miłośników ruchu, lasu i świeżego powietrza. Wysoczyna Elbląska, Zalew Wiślany, Mierzeja Wiślana i Żuławy staną się jeszcze bardziej atrakcyjne. To bardzo dobre miejsce do odzyskiwania sił utraconych wskutek pandemii

Fot. z Archiwum EKO Gryf.

Cesarskie Kadyny – całoroczna trasa biegowa z czytnikami

Dzięki inicjatywie Elbląskiego Klubu Orienteringu GRYF przy pułku wsparcia dowodzenia Dowództwa MND i Hotelu Folwark Kadyny Hotel &SPA oraz zaangażowaniu Nadleśnictwa Elbląg, wkrótce na Wysoczyźnie Elbląskiej, w okolicach Kadyn, doczekamy się trzeciego Zielonego Punktu Kontrolnego – poinformował Jan Piotrowski – Specjalista ds. kontaktów z mediami, środków zewnętrznych i LKP Nadleśnictwa Elbląg.

Zielony Punkt Kontrolny to system słupków (wyposażonych w specjalne kasowniki), odpowiednio rozlokowane w lesie i naniesione na specjalną mapę do biegów na orientację. Aby skorzystać z tej aktywności należy wejść na stronę Zielonego Punktu Kontrolnego (http://www.zielonypunktkontrolny.pl/ ) i wybrać interesująca nas trasę. Następnie pobrać mapę z samymi punktami lub też z punktami i propozycją trasy do przejścia lub przejechania na rowerze czy na nartach biegowych. Mapę można wydrukować wraz z kartą, na której będziemy odbijali ( kasownikiem) kolejne odnalezione w lesie słupki. Jest to znakomity sposób na aktywność zarówno dla osób intensywnie ćwiczących jak i dla rodzin z dziećmi.

Fot. z Archiwum EKO Gryf.

Zielone Punkty Kontrolne to rodzimy pomysł na aktywny wypoczynek, który zrodził się w głowach polskich leśników biegających na orientację. Organizatorem ZPK jest Fundacja Sport i Przyroda – Ogólnopolski Komitet Organizacyjny Biegu na Orientację Leśników, która także dba o odpowiedni standard powstających obiektów nadając stosowne certyfikaty jakości.

Powstający w Kadynach Zielony Punkt Kontrolny będzie nosił nazwę „Cesarskie Kadyny” i zaraz po „Bażantarnia 777” oraz „Prochownia” będzie to już 3 obiekt tego typu w okolicy Elbląga. Informację na ich temat wraz z potrzebnymi mapami można znaleźć na stronie Nadleśnictwa Elbląg (https://elblag.gdansk.lasy.gov.pl/zielony-punkt-kontrolny#.YIKb3aEwhPY ) i EKO Gryf ( http://www.ekogryf.pl/zielony-punkt-kontorolny/ ) oraz w elbląskiej informacji turystycznej.

Fot. z Archiwum EKO Gryf.

Inauguracja Zielonego Punktu Kontrolnego „Cesarskie Kadyny” odbędzie się jeszcze wiosną tego roku. Po pojawieniu się nowej mapy, dla tych którzy zaliczą wszystkie punkty znajdujące się w Nadleśnictwie Elbląg, na trzech dostępnych mapach, EKO GRYF przygotował niespodziankę w postaci pamiątkowego medalu za zdobycie tzw. „Korony Wysoczyzny Elbląskiej”. Więcej na stronie www: ekogryf.pl – poinformował Jan Piotrowski – Specjalista ds. kontaktów z mediami, środków zewnętrznych i LKP Nadleśnictwa Elbląg.

Nadleśnictwo Elbląg jest bardzo atrakcyjne dla turystyki. W jego granicach znajduje się m.in. Zalew Wiślany. Powstaje tam również kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, co czyni to Nadleśnictwo Elbląg unikatowym w kraju.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.