Łeba ma kolejną niespodziankę dla urlopowiczów. Natura dała temu miastu ruchome wydmy, niedaleko powstała plaża dla nudystów, burmistrz udziela ślubów na piasku, a teraz – wychodząc z Bałtyku, możesz niemal od razu dowiedzieć się o różnych atrakcjach.

Fot. z Archiwum CIT w Łebie.

Turystyczna wiedza krzewiona tuż przy brzegu morza.

Niedaleko ruchomych wydm znajdujących się na Mierzei Łebskiej, w województwie pomorskim, można na plaży wziąć ślub. W pobliżu tego miejsca, znajduje się też plaża dla nudystów. Teraz, w Łebie, plażowicze mogą zaczerpnąć wiedzy o atrakcjach w mieście, oraz w województwie pomorskim, korzystając przy tym z plaży i kąpieli w Bałtyku. Jest to kolejny pomysł stałych mieszkańców Łeby na uatrakcyjnienie pobytu wypoczywającym w tym mieście. O szczegółach poinformowało nas Centrum Informacji Turystycznej w Łebie:

 

Fot. z Archiwum CIT w Łebie

Od 7 sierpnia 2018 roku Centrum Informacji Turystycznej w Łebie uruchomiło dodatkowy, mobilny punkt informacji turystycznej także na plaży. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do godziny 14.00 będzie można zasięgnąć informacji o Łebie, dostępnych atrakcjach turystycznych a także organizowanych przez miasto imprezach, których w najbliższym czasie nie zabraknie. Jak udało nam się dowiedzieć przebywający na plaży turyści uważają to za świetny pomysł i zgodnie mówią, że to pozytywny krok w kierunku wzmocnienia promocji miasta. Plażowy Punkt Informacji Turystycznej obsługują dwie osoby. Kolejne dwie można bez zmian spotkać w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Łebie przy ul. Kościuszki 121, które jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do godziny 17.00 a w soboty od 9.00 do 17.00. Plażowy Punkt Informacji Turystycznej w Łebie znajduje się na plaży A (zejście od Zamku Neptun).

 

Fot. z Archiwum CIT w Łebie

– Dzięki temu projektowi chcemy być bliżej turysty. Nie zawsze każdemu pasuje i ma czas szukać naszego biura na mieście. Dlatego też mimo upalnego słońca jesteśmy też tutaj, na pięknej, piaszczystej, łebskiej plaży. Był to wspólny pomysł całego naszego „citowskiego” zespołu, który teraz wspólnie realizujemy. Codziennie będziemy informować na łamach naszego miejskiego profilu na portalu społecznościowym o pogodzie na plaży w Łebie, temperaturze otoczenia, temperaturze wody oraz co najważniejsze o „kolorze flagi”, która zezwala lub zakazuje kąpieli w morzu. Jednak także nasza obecność tutaj jest uwarunkowana czynnikami atmosferycznymi – mówi Michał Sałata, podinspektor ds. kultury i sportu UM Łeba.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *