LOTOS PKH GDAŃSK – taka nowa nazwa drużyny pojawiła się w Polskiej Hokej Lidze.  To efekt podpisania umowy pomiędzy Grupą LOTOS a Pomorskim Klubem Hokejowym 2014 w sprawie wsparcia finansowego tego klubu. Cel: zapewnienie trójmiejskiej publiczności dobrej rozrywki oraz emocji sportowych.

Fot. Kazimierz Netka.

LOTOS widzi dla siebie korzyści biznesowe na rynku i wzmocnienie wizerunku firmy odpowiedzialnej społecznie; klub PKH 2014 – szanse w sprostaniu konkurencji na tafli.

 

Fot. Kazimierz Netka

Na ósmym piętrze wspaniałego biurowca Grupy LOTOS, na tle nowoczesnej instalacji EFRA (Efektywna Rafinacja) podpisano w Gdańsku umowę, dotyczącą wspierania przez LOTOS drużyny gdańskiego hokeja. Konferencję prowadził Adam Kasprzyk – rzecznik prasowy Grupy LOTOS. W konferencji uczestniczyli m.in. Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych oraz Bartosz Purzyński, prezes Zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014, kapitan drużyny Jan Steber i zawodnik Igor Smal – reprezentant Polski do lat 20. Oto komunikat, który przekazał nam Dział Komunikacji Zewnętrznej Grupy LOTOS:

Grupa LOTOS podpisała z Pomorskim Klubem Hokejowym 2014 umowę i wesprze klub jako sponsor tytularny. Gdański koncern już drugi rok z rzędu będzie sponsorem hokeja na lodzie. Umowa zawarta 23 lipca br. w siedzibie spółki obowiązuje do końca sezonu 2019/2020. Nowa nazwa drużyny występującej w Polskiej Hokej Lidze brzmi od dziś: LOTOS PKH GDAŃSK.

 

Fot. Kazimierz Netka

Umowę pomiędzy Grupą LOTOS a Pomorskim Klubem Hokejowym 2014, dotyczącą współpracy i działań promocyjno-reklamowych drużyny hokejowej seniorów LOTOS PKH Gdańsk, podpisali Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych oraz Bartosz Purzyński, prezes Zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014.

Warto podkreślić, że już w ubiegłym sezonie drogi koncernu paliwowego i klubu hokejowego się przecięły, czego wynikiem była współpraca na poziomie sponsora strategicznego. Efekty wspólnych działań pod względem promocyjnym i sportowym zostały ocenione bardzo pozytywnie, dlatego włodarze Grupy LOTOS zdecydowali o zwiększeniu zaangażowania na rzecz klubu. Wszystko to, aby zapewnić trójmiejskiej publiczności dobrą rozrywkę oraz emocje sportowe na najwyższym poziomie podczas meczów hokejowych.

– Pomorski Klub Hokejowy 2014 potwierdził, że zasługuje na nasze zaufanie i wsparcie sponsora z najwyższej półki, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie współpracy – powiedział Jarosław Wittstock. – Współpracę z klubem hokejowym rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku i jesteśmy z niej zadowoleni. Postawa zawodników, którzy walczyli z mistrzem Polski jak równy z równym pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Klub sprostał też organizacyjnie naszym wymaganiom, dlatego chcemy być z nim nadal i to na jeszcze wyższym poziomie. Mam nadzieję, że przy udziale Grupy LOTOS klub zrobi kolejny krok i będzie grał o coraz wyższe cele – dodał Jarosław Wittstock.

Zdaniem Bartosza Purzyńskiego, rozpoczęcie współpracy powinno przynieść korzyści obydwu stronom:

– Grupa LOTOS kojarzy się z najwyższą jakością i dynamicznym rozwojem – podobnie jak hokej na lodzie, który określany jest jako najszybsza gra zespołowa na świecie. Połączenie siły marki LOTOS z możliwościami promocji przez współpracę z wizytówką Pomorza w sportach zimowych to przełomowe wydarzenie w procesie odbudowy profesjonalnego hokeja w Gdańsku. Wszystkie osoby zaangażowane w funkcjonowanie klubu cieszy przede wszystkim fakt, że nasza współpraca w ubiegłym sezonie została oceniona pozytywnie, dlatego dzisiaj możemy mówić o rozszerzeniu tej współpracy. Podpisanie umowy traktuję również jako zobowiązanie do rozwijania klubu pod względem sportowym oraz organizacyjnym. Poszerzając grono sponsorów Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 o Grupę LOTOS, podnosimy również status naszego Klubu Biznesu, co powinno przełożyć się na kolejne kontakty i możliwości współpracy dla naszych obecnych partnerów biznesowych. Chciałbym również serdecznie podziękować naszemu dotychczasowemu sponsorowi tytularnemu – firmie MH Automatyka, która wspierała nas od początku naszej działalności.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

***

Jako Pomorski Klub Hokejowy 2014 SA kontynuujemy gdańskie tradycje hokejowe. Sezon 2019/2010 będzie naszym 6. rozegranym na polskich lodowiskach, a 4. w Polskiej Hokej Lidze.

Średnia widzów na naszych domowych meczach w trakcie całego sezonu wyniosła ponad 1500 osób na mecz i plasuje klub wśród liderów polskich klubów hokejowych pod tym względem. Najważniejsze mecze fazy play-off oglądał komplet 5000 tysięcy widzów.

Misją klubu jest rozwój hokeja na lodzie w województwie pomorskim poprzez kreowanie wzorców do naśladowania, systematyczne umożliwianie gry w zespole młodym zdolnym zawodnikom oraz tworzenie zaangażowanej społeczności dzięki dostarczaniu najwyższej jakości rozrywki przy okazji meczów hokejowych. W sezonie 2015/2016 występująca pod szyldem klubu drużyna juniorów zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski – napisano w komunikacie.

Podczas konferencji prasowej, którą prowadził Adam Kasprzyk – rzecznik prasowy Grupy LOTOS, wypowiadali się Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych oraz Bartosz Purzyński, prezes Zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014, a także kapitan drużyny Jan Steber i zawodnik Igor Smal – reprezentant Polski do lat 20.

 

Fot. Kazimierz Netka

– Panie prezesie, zawodnicy, cieszymy się bardzo, że możemy się tutaj, tak wysoko spotkać w podniosłym monecie i w uroczystej chwili – w potwierdzeniu woli naszej współpracy, satysfakcji z dotychczasowych naszych relacji: Grupy LOTOS z gdańskim hokejem – mówił Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych.

Za chwilę będziemy mieć nazwę z logiem naszej firmy z czego jesteśmy zadowoleni. Mam przekonanie, pewność, że będziemy z tego powodu usatysfakcjonowani biznesowo, wizerunkowo ambicjonalnie, a wam współpraca z nami pozwoli kontynuować tę drogę, którą od jakiegoś czasu zaczęliście czyli drogę wspinania się do góry. Podjęliśmy tę decyzje również dlatego, że postrzegamy was jako ludzi nie tylko profesjonalnych, nie tylko zawodowców, ale również jako ludzi ideowych. Obok mnie stoi pan prezes klubu, który gdyby nie był ideowy, to by tu nie stał.

Teraz przed nami bardziej optymistyczny czas i myślę dobre wyniki i rozwijanie tej współpracy, dzisiaj jest ona na pewnym wysokim poziomie, a jestem przekonany, że będzie ona wzrastać i będziemy ją rozwijać – powiedział prezes Jarosław Wittstock.

– Serdecznie dziękuję za te miłe słowa; jest to ujmujące – mówił Bartosz Purzyński, prezes Zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. – Ze swej strony chciałem powiedzieć, że Grupa LOTOS kojarzy się z najwyższą jakością, z dynamicznym rozwojem. Współpraca tak silnej marki z wizytówką sportów zimowych na Pomorzu to na pewno przełomowe wydarzenie w odbudowie hokejka w Gdańsku której podjęliśmy się 5 lat temu. Jest takie powiedzenie, że rzeczy potrzebują czasu i myślę, że potrzebowaliśmy tych 5 lat, żeby pokazać swą wiarygodność i to, że warto w nas inwestować. Dzisiejszy dzień otwiera nam niezwykłe możliwości realizacji celów strategicznych, którymi jest gra o najwyższe cele w Polskiej Hokej Lidze; wypełniania misji klubu, którą jest szkolenie dzieci w całym województwie pomorskim. Jest to też dla nas ogromne zobowiązanie do tego, żeby podnosić poziom sportowy drużyny, poziom organizacyjny klubu i do tego, żeby spełnić pokładane w nas nadzieje przez partnerów biznesowych, kibiców oraz całą społeczność zaangażowaną w ten projekt. Serdecznie dziękuję za zaufanie i za życzliwość – podkreślił prezes Bartosz Purzyński.

– Zapytajmy zawodników, jak przebiegają przygotowania do sezonu – zaproponował red. Adam Kasprzyk.

– Oczywiście pracujemy bardzo ciężko – zapewnił kapitan drużyny Jan Steber. Jak co roku trwają przygotowania, jesteśmy na etapie końcowym. Nie możemy się doczekać wejścia na lód i rozpoczęcia treningów pod okiem naszych trenerów.

– Chciałbym podziękować LOTOSowi za zaufanie, wiadomo, że LOTOS to firma nasza, z Gdańska. Jestem niesamowicie już teraz dumy z tego, że możemy mieć taką nazwę. Codziennie tu niedaleko przejeżdżam przez tunel i most i patrzę na t,eę gigantyczną rafinerię i myślałem jak byłoby pięknie, kiedyś mieć takiego sponsora, który pozwoliłby nam mieć taka pewność siebie. Zapewniam, my jako zawodnicy, na lodzie damy z siebie wszystko i że wy jako nasz partner, będziecie mogli być dumni z tego, ze możecie reprezentować nasz klub, tak jak my jesteśmy teraz dumni z tego, że możemy mieć w nazwie właśnie LOTOS.

– Mam tutaj podpisany kontrakt na dwa lata, ale oczywiście moim celem jest wyjazd za granicę – mówił Igor Smal – reprezentant Polski do lat 20. – Moim największym marzeniem jest wyjazd z powrotem do Szwecji. Spędziłem tam dwa i pół roku mojego życia i granie w tamtejszej ekstralidze jest moim marzeniem.

 

Fot. Kazimierz Netka

Zapytaliśmy, jakie korzyści biznesowe Grupa LOTOS zamierza osiągnąć z podpisania tej umowy. Pan Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych, nawiązał do zasad CSR – corporate social responsibility, czyli do społecznej odpowiedzialności korporacji, biznesu:

– Naturalne, wynikające z tego, iż będziemy nasz brand mogli eksponować w ramach występów, w ramach działalności zespołu, poszczególnych zawodników – powiedział Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych. – To jest zapewnione w umowie; będziemy mogli prosić ich o uczestnictwo w naszych akcjach różnego rodzaju promocyjnych. Chcę jeszcze dodać aspekt CSR lokalny, pomorski. Jesteśmy bardzo dużą firmą ale też chcemy być firmą megapomorską czyli gdańską, trójmiejską. Dlatego nie bez znaczenia jest to, że na hokej przychodzi bardzo dużo ludzi i że przychodzi przekrój społeczeństwa, a nie wybrane grupy ludzi, przychodzi z każdego osiedla ileś procent mieszkańców, to nam bardzo odpowiada, bo to hokej jest dyscypliną sportu, która nie ma żadnej tendencji dzielenia, a wręcz łączenia. Jesteśmy też jakby w tym nurcie. Nasz CSR, nasze działania społeczne są skierowane do wszystkich mieszkańców, niezależnie od poglądów sympatii. To również ma bardzo duże znaczenie dla nas. Dodam tylko, że jestem przekonany, że wyniki sportowe będą bardzo dobre. Byłem na kilku meczach, gdzie hala była pełna, a na zewnątrz stali ludzie którzy chcieli wejść do środka, a nie było miejsca. To robi wrażenie. I pamiętajcie państwo, że było to wówczas kiedy ten hokej nie był najbogatszą drużyną w polskiej lidze.

– Od strony biznesowej również przykładamy bardzo dużą wagę do współpracy – dodał Bartosz Purzyński, prezes Zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. Nasz Klub Biznes liczy około 50 firm; na pewno postaramy się pomóc w dotarciu do menedżerów flot, do osób które decydują o zakupach paliwa. Również nasi kibice to pokaźna grupa klientów, których swymi działaniami będziemy chcieli przekonać do tego, żeby zaczęli tankować paliwo na stacjach LOTOSu. Tak, że również my mamy jakiś pomysł na to, żeby biznesowo się odwdzięczyć.

Wartość umowy sponsora tytularnego to około 40 procent budżetu klubu. Budżet klubu wynosi zaś około 2,8 miliona złotych.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *