Lwy zapraszają do zoo

Do ZOO z Kartą Gdańskiego Lwa!

Roczny nielimitowany wstęp do gdańskiego ZOO w cenie dwóch biletów. To oferta z jakiej od niedzieli 8 maja 2016 roku skorzystać mogą wszyscy gdańszczanie.

Karta Gdańskiego Lwa, bo tak się ona nazywa, to nowy produkt, który ułatwić ma mieszkańcom Gdańska korzystanie z uroków gdańskiego ogrodu zoologicznego. W efekcie to udogodnienie ma sprawić, że gdańskie ZOO będzie miejscem jeszcze bardziej częstych wizyt i to przez cały rok.

Fot. W+éodzimierz Amerski 014
– Gdańsk, to miasto pełne atrakcji, a jedną z tych niekwestionowanych jest nasz ogród zoologiczny, który cieszy się coraz większą popularnością. Z roku na rok rośnie liczba odwiedzających. W 2015 roku ogród gościł blisko 440 tys. osób. Chcemy, jednak by gdańskie zoo jeszcze silniej zaistniało w świadomości gdańszczan, by mieszkańcy jeszcze bardziej związali się tą atrakcją miasta. Stąd specjalna oferta właśnie dla nich, która mam nadzieję zachęci mieszkańców do częstego odwiedzania zoo – powiedział wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak (na powyższym zdjęciu z prawej).
Fot. W+éodzimierz Amerski 019
Cztery pierwsze Karty Gdańskiego Lwa kupił dla swojej czteroosobowej rodziny wiceprezydent Piotr Grzelak, w asyście dyrektora ZOO Michała Targowskiego.
Fot. W+éodzimierz Amerski 034
Karty Gdańskiego Lwa przy wejściu do gdańskiego ZOO odczytywane są specjalnym urządzeniem. Nie było żadnej elektronicznej awarii jak na początek całej tej cennej inicjatywy i wiceprezydent Piotr Grzelak jako pierwszy wszedł na teren ogrodu ze swoją rodziną. Dwóch synów rodzice zaopatrzyli w pojazdy kołowe, rower i hulajnogę, aby łatwiej było im pokonywać duże odległości między poszczególnymi wybiegami dla zwierząt.

Taniej, bez kolejek do kas i do woli

Koszt rocznej elektronicznej Karty Gdańskiego Lwa, to 50 zł dla osoby dorosłej i 30 zł karta ulgowa dla dziecka.
Fot. W+éodzimierz Amerski 085
– To bardzo atrakcyjna oferta. Podobne karty, funkcjonujące w innych europejskich ogrodach, kosztują trzykrotność biletu – powiedział dyrektor gdańskiego zoo Michał Targowski. – Oliwski ogród zoologiczny to miejsce wyjątkowe, chcemy by gdańszczanie zaglądali tu na co dzień i czerpali stąd jak najwięcej, bo wiele dobrego można stąd wynieść. Niezależnie od wieku, wiele można się tu nauczyć i dowiedzieć podglądając zachowania różnych gatunków zwierząt..

By nabyć kartę należy wypełnić specjalny formularz, który dostępny jest w kasie ogrodu. Można też pobrać go na stronie internetowej zoo i z już wypełnionym przyjść do kasy. Na miejscu od razu po złożeniu wniosku wydana zostaje plastikowa karta, podobna do takiej bankowej. Raz nabyta karta upoważnia nas do nielimitowanej liczby wejść do ogrodu, przez 12 miesięcy od momentu nabycia przez nas takiej karty, już bez konieczności stania w kolejce do kasy.
Zwierzaki „na gigancie”, czyli jak robi lew
Fot. W+éodzimierz Amerski 041
Miasto Gdańsk rozpoczęło kampanię promującą gdański ogród zoologiczny. – Jeszcze w tym miesiącu na ulicach miasta, zagoszczą mieszkańcy naszego ogrodu. Na stu citylightach na przystankach tramwajowych i autobusowych na terenie całego miasta, pojawią się wizerunki zwierzaków wykonane przez uczniów jednej z gdańskich szkół. W sposób nieszablonowy i zabawny zapraszać będą mieszkańców do odwiedzenia zoo. Ogród w okresie najbliższych miesięcy obecny będzie w przestrzeni naszego miasta – zapowiada Piotr Grzelak.
Interaktywna mapa zoo
Coraz większą popularnością cieszy się także strona internetowa gdańskiego zoo. W kwietniu 2016 roku stronę gdańskiego zoo odwiedziło 30 tys. użytkowników.
Fot. W+éodzimierz Amerski 042
– Dzięki intuicyjnemu interfejsowi strona ZOO jest atrakcyjna nie tylko pod kątem wizualnym. Odpowiada też na potrzeby użytkowników i możliwość szybkiego znalezienia interesujących ich informacji. Coraz więcej osób poszukuje informacji w Internecie poprzez telefony i tablety, dlatego też strona jest responsywna. Można korzystać z jej wersji mobilnej, jak i na tablet – mówi Piotr Grzelak.
Fot. W+éodzimierz Amerski 038
– A już niedługo na stronie znaleźć będzie można interaktywną mapę zoo, która pozwoli na wybór ścieżek zwiedzania oraz sprawdzenie, gdzie dokładnie znajduje się interesujące nas zwierzę, jak na przykład słoń.

Z pomocą mapy można będzie wytyczyć także trasę tematyczną zwiedzania, np. ze względu na kontynent, z którego pochodzą zwierzęta. Ponadto, przy każdej ikonie zwierzęcia, oprócz nazwy znaleźć będzie można informacje i ciekawostki na jego temat – dodaje wiceprezydent Grzelak.

Interaktywna mapa zoo powstanie do końca maja 2016 roku.

Fot. W+éodzimierz Amerski 134
Najwyższy czas odwiedzić gdańskie ZOO.

Do ZOObaczenia!

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *