Mieszkania dla Ptaków. Akcja edukacyjna w Muzeum Miasta Gdyni

Mieszkańcy Gdyni wybierali, przebierali by w końcu znaleźć dla „swoich” ptaków budki lęgowe i karmniki. Fot. Jerzy Uklejewski.

Zapraszamy ptaki do Gdyni

pod tym hasłem w gdyńskich placówkach edukacyjnych organizowany jest konkurs w ramach którego dzieci i młodzież wspólnie z rodzicami, dziadkami i opiekunami pracują w domowych zaciszach nad karmnikami oraz budkami lęgowymi dla różnych ptaków. Najlepsze prace są nagradzane i następnie rozdawane mieszkańcom, którzy zamontują je na własnych parapetach, balkonach, działkach rekreacyjnych czy w ogrodach by służyły naszym skrzydlatym przyjaciołom.

Było w czym wybierać, na mieszkańców Gdyni czekało blisko 200 budek lęgowych i karmników dla ptaków. Fot. Jerzy Uklejewski

W tym roku blisko 200 budek lęgowych i karmników dla ptaków znalazło nowych właścicieli. Rozdanie konkursowych prac odbyło się w Muzeum Miasta Gdyni. 

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1998 roku. Do tej pory młodzi gdynianie zbudowali ok. 6 tysięcy budek lęgowych i karmników dla ptaków. Główne założenie konkursu to przede wszystkim poprawianie warunków lęgowych dla dzikich ptaków w miejskiej przestrzeni.

Jerzy Uklejewski

Proszę, czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *