Modernizacja stacji kolejowej PKP Gdańsk Główny. Zmienia się  organizacja ruchu w przejściu podziemnym łączącym centrum miasta z dworcem autobusowym.

Źródło ilustracji: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Krótsze będzie dojście od kas biletowych do peronów pociągów regionalnych i dalekobieżnych

Na stacji Gdańsk Główny podróżni korzystają z wyremontowanego przejścia z budynku dworca na perony nr 1 i 2. W związku z kolejnym etapem modernizacji stacji Gdańsk Główny, w dniach od 4 listopada do 4 grudnia br., zmienia się organizacja ruchu w przejściu podziemnym łączącym centrum miasta z dworcem autobusowym.

Podróżni w drodze na perony nr 1 i 2 mogą korzystać z wyremontowanego przejścia podziemnego łączącego perony z budynkiem dworca. W tunelu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniły posadzkę, wystrój ścian i sufitu oraz oświetlenie. Przejście stało się bardziej estetyczne i funkcjonalne. Taki sam zakres prac zostanie wykonany w przejściu podziemnym łączącym stację z miastem i dworcem autobusowym. Tutaj roboty potrwają do stycznia 2020 r.

Zmiany w przejściu podziemnym między centrum miasta a dworcem autobusowym

Źródło ilustracji: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Prace będą związane m. in. z wymianą posadzki. Aby dostać się na perony stacji należy od wyjścia przy dworcu kolejowym przejść do wyjścia od strony ul. Podwale Grodzkie, w sąsiedztwie restauracji KFC. Na czas prac zamknięte zostanie wyjście z tunelu na peron SKM nr 4. Dojście na perony nr 4 i 5 będzie możliwe od strony ul. Podwale Grodzkie. O zmianach w organizacji ruchu informują czarno-żółte tablice kierunkowe.

Efekty prac na stacji Gdańsk Główny

Przebudowane zostały też perony nr 1 i 2. Wyremontowano wiaty, ustawiono nowe ławki, zamontowano nowe, energooszczędne oświetlenie w postaci stylizowanych na historyczne lamp. Na peronach są gabloty informacyjne oraz czytelne oznakowanie, gwarantujące podróżnym dobrą orientację na stacji. Zmodernizowane perony są wyższe, co ułatwia pasażerom korzystanie z pociągów.

Udogodnieniem dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się będą nowe windy oraz ruchome schody prowadzące z przejść podziemnych na perony nr 1 i 2. Cztery pary schodów ruchomych oraz cztery windy zostaną udostępnione pasażerom w styczniu 2020 r.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość zadania o nazwie „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap II Gdańsk Główny” wynosi 62 mln zł brutto – poinformowała Marta Burczyk z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *