Morski Oddział Straży Granicznej przekazał prawie 1000 litrów spirytusu na potrzeby szpitala. Wkrótce – następne takie „mocne” wsparcie placówek ochrony zdrowia, walczących z koronawirusem

Fot. z Archiwum MOSG w Gdańsku

Pomoże zniszczyć chorobę, a był już przeznaczony do utylizacji

970 litrów alkoholu etylowego trafiło dziś z Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG) do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Towar pochodzi z przestępstwa i został wcześniej zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie. Będzie wykorzystany na rzecz walki z epidemią koronawirusa – poinformował kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak – Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Alkohol o stężeniu 90 – 92 proc., który był przeznaczony do zniszczenia, został, po uzgodnieniu z Krajową Administracją Skarbową, przekazany do wykorzystania na cele dezynfekcyjne.

Fot. z Archiwum MOSG w Gdańsku

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki zmianom przepisów kodeksu postępowania karnego w stanie zagrożenia epidemicznego. Poprzez nowe regulacje przedmioty mające znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego mogą nieodpłatnie trafiać m.in. do podmiotów leczniczych.

To pierwsza partia alkoholu zajętego przez Morski Oddział Straży Granicznej, który będzie wykorzystany do walki z koronawirusem. Kolejne litry czekają na uzyskanie wymaganych w tym zakresie postanowień – wynika z informacji, które przekazał nam kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak – Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *