Morski Port Gdynia. 1000 „ straddle carrier” z Portowego Zakładu Technicznego. Montaż eksportowych urządzeń. Zapowiada się niezły rok

Fot. Tadeusz Urbaniak.

Powstaje wyposażenie drugiego terminalu dla Izraela

Rok 2020 dla Portowego Zakładu Technicznego Sp. z o.o. to przede wszystkim – oprócz dobrych wyników biznesowych – uzyskanie w sierpniu certyfikatu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy ISO 45001:2018. Był to kolejny milowy krok w ponad dwudziestoletniej historii PZT Sp. z o.o., gdyż do tej pory działano w oparciu o systemem OHSAS 18001, który i tak jest rzadko certyfikowanym systemem zarządzania w Polsce.

– Obecnie mimo pandemii COVID-19 firma pracuje pełną mocą, gdyż jest duże zapotrzebowanie na montaże urządzeń typu „straddle carrier” w terminalach kontenerowych na świecie dlatego też mamy spory nawał pracy – mówi Krzysztof Bąk, prezes Portowego Zakładu Technicznego Sp. z o.o. – Właśnie w pierwszej dekadzie maja br. mieliśmy małe święto – zmontowaliśmy tysięczne urządzenie „straddle carrier”, czyli przez ostatnich sześć lat tak wiele małych suwnic przejechało przez nasze place montażowe. Stanowi to około 20 do 30 procent światowego rynku tego typu urządzeń. Ale „straddle carrier” to nie wszystko – kończymy wyposażenie drugiego terminalu dla Izraela. Prowadzimy też prace montażowe na dwóch dużych maszynowniach przeznaczonych dla potężnej suwnicy stoczniowej dla francuskiej stoczni w Saint Nazaire. Mam nadzieję, iż COVID-19 już jest w etapie końcowym i zaczniemy montaże na wyjeździe powracając do naszej eksportowej tradycji. Aktualnie prowadzimy rozmowy na temat kilku projektów montażowych realizowanych poza granicami Polski.

Fot. Tadeusz Urbaniak

Dosłownie w ciągłym ruchu są także modułowe zestawy transportowe – SPMT, których właścicielem jest Portowy Zakład Techniczny Sp. z o.o. Obecnie zestawy SPMT świadczą usługi ciężkiego transportu dla sporej rzeszy nie tylko pomorskich przedsiębiorstw.

Pracownicy gdyńskiego Portowego Zakładu Technicznego Sp. z o.o. tworząc swoją fachowością dobrą gdyńską markę, sprawili, iż dzisiaj PZT Sp. z o.o. to znany i sprawdzony lider dobrej portowej roboty.

Adam Schmidt

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *