Morski Port Gdynia Dużą Perłą w koronie polskiej gospodarki. Ranking obejmuje ponad 2000  firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w roku wyniosły: co najmniej 100 milionów złotych – Perły Duże oraz powyżej 1 miliarda złotych – Perły Wielkie.

Fot. z Archiwum Zarządu Morskiego Portu Gdynia

Ranking Pereł Polskiej Gospodarki – jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju

Po raz drugi z rzędu Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. otrzymał tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” , zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Perły Duże” w XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki” – obiektywnego pozycjonowania polskich przedsiębiorstw – zorganizowanego przez redakcję anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market wspólnie z ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – czytamy w komunikacie, który przekazała nam Anna Pogorzelska – kierownik projektu, Dział Marketingu Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Fot. z Archiwum Zarządu Morskiego Portu Gdynia

Należy podkreślić, że udział w Rankingu nie wiąże się z żadnymi kosztami, co potwierdza wyjątkowy i rzetelny charakter rankingu. Badanie rankingowe obejmuje ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły: co najmniej 100 milionów złotych – Perły Duże oraz powyżej 1 miliarda złotych – Perły Wielkie. Opracowany przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie algorytm szereguje przedsiębiorstwa posługując się międzynarodowymi wskaźnikami audytorskim. Patronatów honorowych tegorocznej Gali Pereł Polskiej Gospodarki udzielili: Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosław Gowin, Minister Rozwoju – Jadwiga Emilewicz, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

– Stoimy w obliczu przełomowych inwestycji i dzisiejsze wyróżnienie jest potwierdzeniem podejmowanych przez nas decyzji. Z dumą przyjmuję nagrodę w imieniu wszystkich Pracowników, bez których Port Gdynia nie byłby tak okazałą Perłą Gospodarki Polskiej. Otrzymane dziś wyróżnienie cieszy ale i zobowiązuje by utrzymać pozycję lidera – akcentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Uroczysta Gala XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki odbyła się 10 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie i było to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, które co roku gromadzi środowiska biznesowe, naukowe oraz przedstawicieli świata kultury.

Fot. z Archiwum Zarządu Morskiego Portu Gdynia

Uzyskana po raz kolejny pierwsza pozycja Portu Gdynia wśród Dużych Pereł Polskiej Gospodarki, najlepiej świadczy o naszej stabilnej kondycji finansowej, dzięki której ze spokojem patrzymy w przyszłość – dodaje Maciej Bąk, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – Warto podkreślić, iż o pozycji firmy w rankingu nie decyduje kryterium przychodów, a efektywność i dynamika rozwoju przedsiębiorstwa. Duża Perła to dla wszystkich Pracowników Portu Gdynia wielka nagroda za skuteczną realizację założonych celów.

Z wielką satysfakcją nadmienić należy, że Port Gdynia zajął pierwsze miejsce w rankingu w kategorii Perły Duże wyprzedzając takich potentatów polskiej gospodarki jak m.in. Volkswagen Motor Polska, KGHM, Grupa Azoty SA, Orange Polska i PZU SA oraz PKO BP – napisano w Komunikacie ZMPGdynia.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *