Motocrossowcy Gdańskiego Automotoklubu mistrzami kraju! Autor:Wła-49, Fot. Włodzimierz Amerski i archiwum Marcina Gołąbka

Na torze w Borkowie koło Gdańska, odbyła się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie

Początek września wielu osobom kojarzy się z końcem wakacji i powrotem do szkoły, ale dla zawodników MX ten okres wyznaczał końcówkę walki o Mistrzostwo Polski w Motocrossie.

Fot. W+éodzimierz Amerski 165

W pierwszy weekend (5 – 6) września, na torze w Borkowie koło Gdańska, odbyła się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie w klasach MX65, MX85, MX2Junior, MXKobiet i MXQuad. Co więcej, mogliśmy również przyjrzeć się walce o Zespołowe Mistrzostwo Polski. Tradycyjnie zawody na Gdańskim torze, to również okazja dla zawodników rozpoczynających przygodę z motocrossem lub traktujących motocross czysto hobbystycznie, dla których zorganizowany został Puchar Pomorza.

W Mistrzostwach Polski, zawodnicy Gdańskiego Auto Moto Klubu mieli szansę odnieść wielki sukces zdobywając Klubowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Po piętach deptała im drużyna Człuchowskiego Auto Moto Klubu.

G 15 FullSizeRender

Gdański Auto Moto Klub reprezentowali zawodnicy w składzie: Olaf Włodarczak, Filip Bukowicz, Maksymilian Chwalik, Bartosz Popielnicki, Marcin Kuczyński, Piotr Kajrys, Sajmon Zarach, Michał Kuczyński, Oskar Chwalik, Jan Gołąbek, Szymon Harańczyk, Mieszko Polnar, Michał Drypa i Igor Lemańczyk, Mikołaj Świętochowski oraz Kamil Strzyżewski.

W klasie MXKobiet w barwach GAMK niestety nie zobaczyliśmy wielokrotnej Mistrzyni Polski i reprezentantki kraju Joanny Miller, która leczy kontuzję. Asiu wracaj do zdrowia!

G 13 FullSizeRender

Zespołowe Mistrzostwa Polski odbywały się po zakończeniu indywidualnych Mistrzostw Polski. W niedzielę 6 września zawalczyły zgłoszone zespoły składające się z trzech zawodników, po jednym z klasy MX2Junior, MX2 i MXOpen. O końcowym wyniku decydowała forma, dyspozycja i pozycja w wyścigach, zajęta przez trzech zawodników!

Fot. W+éodzimierz Amerski 197

Dla młodych crossowców ściganie się w deszczu, na śliskim torze, to moc adrenaliny. Dla kibiców chroniących się pod parasolami, to masa emocji. Gdański Auto Moto Klub był organizatorem tych zawodów.

W klasyfikacji klubowej juniorów brylowali gdańszczanie. Wielkie brawa! Na 30 sklasyfikowanych klubów GAMK zajmuje pierwsze miejsce z ilością 4063 pkt. Drugi jest Człuchowski Automobilklub Poltarex 3689 pkt., a trzeci Automobilklub Gorzowski 2983 pkt.

Po tej trójce klubowej jest punktowa przepaść, bo czwarty Lublin ma tylko 933 pkt., piąty Więcbork 735 pkt., a szósty Osielec 678 pkt.

Do końcowej łącznej klasyfikacji zdobywano punkty w 2015 roku na mistrzostwach w różnych miastach Polski, maj – w Sobreńczycach, Cieszynie i Olsztynie, czerwiec – w Człuchowie, lipiec w Strykowie i Więcborku, sierpniowe odbyły się w Lidzbarku Warmińskim, a wrześniowe u nas na torze w Borkowie koło Gdańska.

Podczas tych gdańskich mistrzostw nasi crossowi juniorzy zdobyli łącznie najwięcej, bo aż 889 pkt., a drudzy z Człuchowa 640, zaś trzeci z Gorzowa 545. Brawo chłopaki!

Nadmieńmy, ze w rozgrywkach zespołowych piąte miejsce zajęła drużyna Okręgu Gdańsk I, a dopiero ósme GAMK Gdańsk V. Wygrał Człuchów przed Olsztynem i Lublinem.

G 12 FullSizeRender

Gdańskich juniorów trenuje Marcin Wójcik, były motocrossowiec i były wielokrotny mistrz Polski i trener reprezentacji Polski w motocrossie w latach 2006-2009. Kilkunastoletni chłopcy trenują z trenerem trzy razy w tygodniu na różnych torach w okolicy Gdańska. W wolne weekendy wyjeżdżają na zgrupowania do innych miejscowości aby poznawać tamtejsze tory. Jeśli ktoś chciałby zacząć przygodę z motocrossem i szuka trenera to szkoła MxWójcik zaprasza.

Wła-49

Fot. Włodzimierz Amerski i archiwum Marcina Gołąbka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *