Nagroda BCC dla GPEC w Gdańsku

GPEC LIDEREM POLSKIEGO BIZNESU

Gdańska firma została nagrodzona prestiżową nagrodą Lidera Polskiego Biznesu. To już XXV edycja ogólnopolskiego konkursu, który od lat nieprzerwanie cieszy się uznaniem w gospodarce, a organizowany jest przez Business Centre Club.

Zwycięzców uhonorowano 23 stycznia 2016 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
Fot. W+éodzimierz Amerski 002
GPEC zostało wyróżnione tytułem Lidera Polskiego Biznesu w doborowym towarzystwie największych polskich przedsiębiorstw. Jury wybrało laureatów nie tylko w oparciu o ocenę konkurencyjności w branży, jakość i nowoczesność produktów, ale także uwzględniało działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne.
– Ta nagroda jest dla Grupy GPEC ogromnym wyróżnieniem i zarazem motywacją, aby dalej realizować założoną strategię oraz podwyższać jakość naszych usług. Cieszę się, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych polskich firm – powiedział Marcin Lewandowski, członek zarządu GPEC.
Grupa GPEC od lat z sukcesami wzbogaca swoją ofertę produktową i realizuje inwestycje ważne dla rozwoju miast, w których działa. W roku 2015 urzeczywistniła kluczowe dla jakości gdańskiego powietrza przedsięwzięcie: przyłączyła ogrzewanie domów mieszkańców Stogów i Przeróbki do miejskiej sieci ciepłowniczej, likwidując nieekologiczną, lokalną kotłownię węglową „Zawiślańska”.

W styczniu Grupa GPEC ruszyła także z uciepłownianiem Górnego Sopotu. Rozpoczął się pierwszy etap prac w tym zakresie – przyłączenie do miejskiej sieci grzewczej osiedla Brodwino. Inwestycja ta ma zapewnić mieszkańcom uzdrowiska tańsze i bezpieczniejsze dostawy ciepła.

W ramach podnoszenia jakości prac brygad terenowych, w minionym roku Grupa GPEC wdrożyła także innowacyjny system FFA do zarządzania brygadami terenowymi w czasie rzeczywistym. Spółka za tę technologię została doceniona w konkursie Lider Informatyki przez redakcję Computer World.

GPEC 1GRUPA GPEC – Lider branży ciepłowniczej na Pomorzu. W skład Grupy GPEC wchodzi 8 spółek z Pomorza: GPEC, GPEC EKSPERT, GPEC ENERGIA, GPEC MATARNIA, GPEC SERWIS, GPEC STAROGARD, GPEC TCZEW, Orchis Energia Sopot. Główną działalnością firmy, która istnieje na rynku już ponad 50 lat, jest dystrybucja i wytwarzanie ciepła oraz wytwarzanie energii elektrycznej. Gdańska firma znajduje się w pierwszej dziesiątce największych inwestorów na Pomorzu. Ponad 90 proc. wybudowanych w 2013 r. w Gdańsku lokali mieszkaniowych korzysta z ciepła systemowego dostarczanego przez Grupę GPEC.

Źródło: Grzegorz Blachowski – PR Manager GPEC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *