Nowi prorektorzy AWFiS w Gdańsku. Uczelnia zamierza zacieśnić współpracę ze środowiskiem sportowym

Fot. Kazimierz Netka.

Ważne i integralne części funkcjonowania gdańskiej AWFiS uzyskują wzmocnienie

Pełniący obowiązki rektora AWFiS w Gdańsku prof. Paweł Cięszczyk poszerzył grono swoich najbliższych współpracowników. Władze uczelni zostały wzmocnione o dwie osoby. Grono prorektorów powiększone zostało o dr.hab. Marcina Dornowskiego prof. AWFiS oraz dr. Tomasza Chamera. Swoje stanowiska w dalszym ciągu zajmują dr hab. Barbara Duda-Biernacka prof. AWFiS oraz dr hab. Władysław Jagiełło prof. AWFiS wynika z informacji, które przekazała nam Karolina Rogowska – rzecznik prasowy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Oto ciąg dalszy:

Jeszcze do niedawna AWFiS miała dwóch prorektorów odpowiedzialnych za sprawy studenckie oraz naukę. Prof. Paweł Cięszczyk postanowił powiększyć grono władz akademii:

Fot. Kazimierz Netka

– Zdecydowałem się rozdzielić pracę prorektora ds. nauki i sportu, ponieważ są to ważne i integralne części funkcjonowania uczelni. Jedna osoba nie podołałaby postawionym przeze mnie wyzwaniom. Moją intencją było też to, aby nasza uczelnia zrobiła zwrot ku sportowi, ponieważ w ostatnich latach brakowało dobrej współpracy ze środowiskiem sportowym. W naszej uczelni sport odgrywa przecież kluczową rolę. Dr Tomasz Chamera jest znany i ceniony w środowisku sportowym, z którym przeprowadził szereg konsultacji w sprawie jego nominacji na prorektora ds. sportu. Z kolei kandydaturę dr. hab. Marcina Dornowskiego poparli studenci i tak naprawdę to oni wybrali go na prorektora ds. studenckich. Obie osoby będą na pewno znaczącym wzmocnieniem władz naszej akademii – komentuje rektor.

I tak dr hab. Władysław Jagiełło prof. AWFiS pełni funkcję prorektora ds. nauki, zaś dr hab. Barbara Duda-Biernacka prof. AWFiS odpowiedzialna jest za sprawy związane z kształceniem i promocją uczelni. Dr hab. Marcin Dornowski prof. AWFiS otrzymał nominację na prorektora ds. studenckich, a dr Tomasz Chamera na prorektora ds. sportu.

Pochodzący z Gdyni dr hab. Marcin Dornowski prof. AWFiS jest specjalistą nauk medycznych i o zdrowiu w dyscyplinie kultura fizyczna. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Od 2000 roku jest też związany z uczelnią jako naukowo-dydaktyczny asystent, a od 2012 rok jako adiunkt na naszej uczelni. W latach 2016 – 2017 Marcin Dornowski pracował jako trener odnowy biologicznej kadry polskich gimnastyczek artystycznych, a od zeszłego roku jest pracownikiem badawczo-naukowym AWFiS w Gdańsku. Był także wiceprezesem Polskiego Związku Gimnastycznego, przewodniczącym Sekcji Neuropsychologii Motoryczności Człowieka Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego oraz kierownikiem Zakładu Teorii Sportu na Wydziale Kultury Fizycznej AWFiS Gdańsk.

Z kolei dr Tomasz Chamera to postać szczególnie znana w środowisku żeglarskim. Również jest absolwentem naszej uczelni, gdzie już od ponad 20 lat zajmuje się kształceniem studentów. Tomasz Chamera to prezes Polskiego Związku Żeglarskiego; wcześniej zajmował szkoleniem polskiej kadry olimpijskiej, ale był również członkiem zarządu PZŻ. Nowy prorektor ds. sportu  jest także członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej World Sailing i pierwszym wiceprezydentem Europejskiej Federacji Żeglarskiej EUROSAF – poinformowała Karolina Rogowska – rzecznik prasowy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *