Nowy rozkład lotów w Porcie Lotniczym Gdańsk. Za nami aktywne lato, liczymy na dobrą zimę! – takie są oczekiwania zarządu gdańskiego lotniska

Fot. Kazimierz Netka.

69 kierunków, do 18 państw, na 59 lotnisk, realizowanych przez 9 przewoźników – to nowa zimowa siatka połączeń lotniczych z Gdańska

Najnowsza siatka połączeń z Portu Lotniczego Gdańsk dostępna jest od 31 października 2021 do 27 marca 2022 roku. Zniknęły głównie wakacyjne kierunki takie jak Santorini, Korfu, Mykonos, Kreta, czy Zadar i Split; pojawiły się natomiast zupełnie nowe loty: do Walencji i Narwiku – wynika z komunikatu, który przekazała nam Agnieszka Michajłow rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Oto ciąg dalszy:

Do Walencji, kurortu na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, samoloty irlandzkich linii Ryanair zaczną latać 2 listopada. Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Do Narwiku na północy Norwegii będzie można polecieć od 16 grudnia, w czwartki i niedziele.

1 listopada ponownie do stolicy Finlandii Helsinek polecą samoloty linii Finnair. Będą kursować cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wracają też połączenia do austriackiego Wiednia, irlandzkiego Cork, szwedzkiego Vaxjo realizowane przez Ryanair i norweskiego Bodo, dokąd poleci Wizz Air.

Od 31 października połączenia z francuskim lotniskiem Paryż-Beauvais uruchomiła linia Ryanair. Obecnie na to samo lotnisko lata Wizz Air. Od 31 października Ryanair kursuje z Gdańska na lotnisko Sztokholm-Arlanda.

Linia lotnicza Wizz Air będzie latała zimą na 31 lotnisk: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Goteborg, Edynburg, Eindhoven, Hamburg, Haugesung, Kolonia-Bonn, Kijów-Żulany, Kutaisi, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Narwik, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku.

Ryanair poleci z Gdańska do 28 miast: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kijów-Boryspol, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wiedeń, Wrocław.

Polskie Linie Lotnicze LOT z Gdańska mają trzy polskie kierunki – Warszawę, Kraków i Lublin, KLM – Amsterdam, SAS – Kopenhagę, Lufthansa – Frankfurt i Monachium, Eurowings – Dusseldorf, Finnair – Helsinki, a Norwegian – Oslo-Gardermoen.

„Pandemia nie uniemożliwia latania, wymaga jednak od pasażerów szczególnego przygotowania się do podróży. Zachęcamy do sprawdzania informacji na stronie gdańskiego lotniska www.airport.gdansk.pl w zakładce Aktualności, a także na stronie polskiego rządu w zakładce Informacje dla Podróżujących oraz w aplikacji na urządzenia mobilne Polak za granicą” – informuje Agnieszka Michajłow rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Port Lotniczy Gdańsk się rozbudowuje. Powiększany jest dworzec – terminal – dla pasażerów. Ponadto, powstaje Airport City Gdańsk (ACG) – zespół biznesowo – biurowy przy lotnisku.

Kazimierz Netka

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *