Oferty turystyczne na żywo

Psy ratownicze też pokazały jak potrafią troszczyć się o wczasowiczów…

W Gdańsku zorganizowano pierwszy w kraju Festiwal Czasu Wolnego

Planujący urlopy pragną jak najwięcej dowiedzieć się o miejscu, w którym zamierzają wypoczywać. Gestor bazy turystycznej, jeśli chce sprzedać ofertę, musi klientowi pokazać coś więcej niż tylko kolorowa broszurę.  Wczasowicze są coraz bardziej wymagający. Zanim się na coś zdecydują, pragną tego spróbować. Tym wymogom branża organizatorów podróży, urlopów, wycieczek stara się sprostać. Już nie tylko przedstawia swe propozycje na nieruchomych stoiskach podczas imprez wystawienniczych, ale stara się niemal na „żywo” dostarczać kawałek „towaru”, który pragną sprzeda.

IMG_9813

Turyści mogą więc smakować. Nie tylko to, czym podczas wycieczki będą karmieni, ale też przeżyć cząstkę wrażeń, fizycznych, ale też duchowych, kulturowych, zdrowotnych, na jakie podczas urlopu mogą liczyć. Dlatego w województwie pomorskim postanowiono w bieżącym roku zrezygnować z organizowania Gdańskich Targów Turystycznych. Zamiast nich odbył się 11 i 12 kwietnia 2015 roku, międzynarodowy Festiwal Czasu Wolnego – Free Time Festiwal. Pierwszy taki w Polsce.

IMG_9835

Turystyka przestawia się bowiem, na nowe tory. Pojawiają się w tym przemyśle nowe trendy. Przejawem tego jest właśnie I Festiwal Czasu Wolnego (Free Time Festiwal), który zorganizowano w Gdańsku. I rzeczywiście, był to nowy (na szerszą skalę, bo już wcześniej podobne metody stosowano w mniejszym zakresie) impuls w sposobie przedstawiania przemysłu, zajmującego się organizowaniem, przygotowywaniem miejsc do wypoczynku, relaksu, rekreacji także zdrowotnej. Pokazano na tym festiwalu nie tylko miejsca, przedstawiono oferty, ale też można było nauczyć się… jak ratować ludzi i jak się wczasowiczów ocalać!

IMG_9819

Swymi umiejętnościami popisywały się nawet psy, które co wakacje muszą ciężko pracować na nadbałtyckich plażach, wspierając ludzi – ratowników. I nie chodzi tu o pieski zamieszkałe nad morzem. Na plażę w Gdańsku latem do pracy dojeżdżają specjalnie szkolone psy mieszkające w Tczewie! One też przysłały swą reprezentację na Free Time Festiwal!

– Każdy coś znajdzie dla siebie – zapewniała podczas festiwalu Dorota Solochewicz, dyrektor Projektu w Międzynarodowych Targach Gdańskich, które festiwal przygotowały. – W jednym miejscu zorganizowaliśmy 5 imprez. Jest wiele propozycji dla rowerzystów, kajakarzy, maratończyków. Zwiedzający są zadowoleni, zapoznają się z ofertami. Polecam konkursy. Do wygrania są między innymi cztery rowery…

– Zorganizowanie tego festiwalu było inicjatywą Międzynarodowych Targów Gdańskich i naszą, czyli środowiska branż zajmujących się zapewnianiem bardzo dobrego wypoczynku i spędzania urlopów – mówi Adrian Bogusłowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej, członek zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Chodziło nam o to, by było to wydarzenie bardziej na luzie, w formie kiermaszu, a mniej branżowe. Reprezentanci firm turystycznych znają się już wystarczająco dobrze. A co w Krynicy Morskiej? Na pewno w bieżącym roku będzie atrakcyjniej niż dotychczas. Nowy operator plaż przygotowuje niespodzianki… Niewykluczone, że w Krynicy Morskiej, na plaży Mierzei Wiślanej, będzie – podczas tegorocznych wakacji – bezprzewodowy internet.

Niezwykłe nowości przygotowywane są Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Powstają tam trasy do spacerów typu nordic walking. Zimą służyć one mają narciarstwu biegowemu – mówi Mieczysława Cierpioł, prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. Stowarzyszenie to przygotowuje unikatowa niespodziankę. Zamierza zaprosić miłośników przyrody na krotki spacer do… Raju!

IMG_9814

Free Time Festiwal obejmował następujące wydarzenia: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego – prezentacja i promocja form spędzania weekendów, wakacji, urlopów; Bike Festiwal – wszystko dla fanów „dwóch kółek”: rowery, akcesoria, pomysły na wyprawy; Kajak Expo – impreza dla pasjonatów kajakarstwa; Festiwal Smaków Food Trucków.

Kazimierz Netka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *