Olimpiada Energetyczna w Gdyni. W całym kraju realizowany jest program Czyste Powietrze. Na mniejszą skalę ta idea krzewiona jest w różnych gminach. W mieście z morza i marzeń odbyła się Rodzinna Olimpiada Energetyczna o Puchar Prezydenta Gdyni

Źródło ilustracji: 2Pi Group.

Była to świetna rozrywka i nauka dla wszystkich

Olimpiada Energetyczna to projekt wspólnie realizowany przez Gdynię, PGE Energię Ciepła S.A., Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Celem tej Olimpiady jest budowanie świadomości ekologicznej oraz krzewienie nauki, a także wiedzy dotyczącej zmian klimatu oraz tego w jaki sposób możemy zadbać o powietrze, wybierając ekologiczny transport czy energię odnawialną – poinformowała Oleksandra Dotsenko – Marketing Manager w 2Pi Group:

29 – 30 maja rodziny z województwa pomorskiego już po raz drugi stanęły do rywalizacji o atrakcyjne nagrody, sprawdzając swoją wiedzę o energetyce. W ciągu dwóch dni ponad 200 osób wzięło udział w zabawie online przeprowadzonej za pośrednictwem platformy KAHOOT. Quiz poprzedzony blokiem naukowym: filmami edukacyjnymi, interesującym wykładem prof. Szymona Malinowskiego oraz pokazem wybuchowych eksperymentów, pozwolił uporządkować wiedzę na temat efektywności energetycznej i sposobów ograniczania zużycia energii. Na uczestników czekały pytania dotyczące zarówno odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjnego transportu, jak i ochrony powietrza i klimatu. Po emocjonującej rozgrywce, na podium stanęli:

I miejsce: drużyna Sawiccy z Gdyni; zdobywając nagrodę główną – hulajnogę elektryczną

II miejsce: Holewki z Gdyni – oczyszczacz powietrza i zestaw gier planszowych

III miejsce: Ryponowie z Gdańska – zestaw LEGO Creator

Powyższe drużyny zdobyły największą liczbę punktów, które obliczano w oparciu o czas i prawidłowość udzielanych odpowiedzi. Każda z drużyn ze zwycięskiego podium otrzyma również voucher na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, partnera wydarzenia. Dla wyróżnionych przewidziane zostały atrakcyjne zestawy upominków.

„Dla naszej rodziny to była udana zabawa i nie liczyliśmy na zajęcie miejsca na podium. Emocje rosły, gdy objęliśmy prowadzenie po piątym pytaniu quizu. W wydarzeniu braliśmy udział już po raz drugi, ale zeszłoroczna edycja nie była dla nas aż tak pomyślna. Tym bardziej cieszymy się z wygranej. Najważniejsze jednak, że była to świetna rozrywka i nauka dla nas wszystkich” – podsumowuje Dariusz Sawicki, kapitan zwycięskiej drużyny.

(K.N.)

Czytaj również na portalu: netka.gda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.