Pelplin – najwspanialej oświetlone świątecznie miasto w Pomorskiem.

Na zdjęciu: Świąteczne iluminacje w Pelplinie – stolicy Diecezji Pelplińskiej. Teraz Pelplin jest też świetlną stolicą Pomorskiego. Fot. z Archiwum akcji „Świeć się z Energą”.

Trwa walka o charytatywne nagrody od Energi w finale wielkiego plebiscytu miast.

Internauci wybrali 16 najładniej świątecznie oświetlonych miejsc w Polsce. Każda z nich otrzyma energooszczędny sprzęt o wartości 10 000 zł, który trafi do potrzebujących. Wszyscy regionalni laureaci zakwalifikowali się do rundy finałowej, która potrwa do 15 stycznia. Zwycięzca „Świeć Się z Energą” otrzyma dodatkowy nowoczesny sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Głosuj codziennie na SwiecSie.pl.

O wejście do finału Plebiscytu „Świeć się z Energą” walczyły 143 miasta. Najwięcej miejscowości zgłosiło się ze Śląska – aż 21. Wszyscy finaliści otrzymają ufundowane przez Energę praktyczne urządzenia marki Amica o łącznej wartości 10 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna,  zmywarka, dwie lodówki, dwie  pralki, dwie  mikrofale,  dwa  blendery, dwa parowary, sokowirówka i  dwa  czajniki elektryczne – wynika z informacji, które przekazał nam Miłosz Jurgielewicz, rzecznik prasowy akcji „Świeć się z Energą”; Apella SA.

Miasto, które zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” otrzyma dodatkowy sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Wszystkie nagrody trafią do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. W tegorocznym finale plebiscytu „Świeć się z Energą” walczą: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola, Starachowice oraz Zamość. Głosy będzie można oddawać codziennie  na stronie SwiecSie.pl albo za pośrednictwem dedykowanej aplikacji od 8 do 15 stycznia.

 

Iluminacje w obiektywach aparatów i telefonów

Równolegle trwa rywalizacja w konkursie fotograficznym, do którego zgłoszono już prawie tysiąc zdjęć w pięciu kategoriach: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka, Moja Iluminacja. Fotografie oceniane będą na dwa sposoby. Głosujący wytypują zdobywców 48 nagród publiczności w postaci bonów na zakupy w sklep.energa.pl. Ponadto 31 nagród i wyróżnień, w tym główna nagroda o wartości 4 000 zł, zostanie przyznanych przez jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – fotografki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej, ambasadorki akcji „Świeć się z Energą”. Zdjęcia dodawać oraz głosować na nie można do 15 stycznia na SwiecSie.pl w zakładce „Konkurs fotograficzny”.

Konkurs rozgrywany jest również w mediach społecznościowych. Spośród zdjęć  zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSie jury nagrodzi 3 zwycięzców nowoczesnymi smartphonami, a 10 wyróżni bonami o wartości 500 zł na zakupy w sklep.energa.pl.

Harmonogram finałowego etapu „Świeć się z Energą”

  • głosowanie na zwycięzcę ogólnopolskiego w II etapie plebiscytu miast: 8-15 stycznia 2018
  • przyjmowanie prac w konkursie fotograficznym na SwiecSie.pl: 15 stycznia 2018
  • przyjmowanie prac w konkursie #SwiecSie w mediach społecznościowych: 15 stycznia 2018

Więcej informacji o świątecznym plebiscycie miast i konkursach fotograficznych znajduje się na stronie SwiecSie.pl oraz profilach na portalach Facebook i Instagram.

Współorganizatorami i partnerami 9. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl.

Inicjatorem akcji „Świeć się z Energą” jest Energa SA, spółka zarządzająca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom –  poinformował nas Miłosz Jurgielewicz – rzecznik prasowy akcji „Świeć się z Energą”; Apella SA.

(K.N.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *